تاریخ انتشار: ۱۳:۲۹ - ۰۱ دی ۱۳۹۹
نائب رئیس اتحادیه نمایشگاه‌داران خودرو گفت:پیش فروش خودرو توسط شرکت‌های غیر سازنده قانونی نیست و مردم نباید به آن‌ها اعتماد کنند.
معاملات خودرو در بازار
رویداد۲۴ نعمت الله کاشانی نسب با اشاره به آخرین وضعیت خرید و فروش خودرو در بازار آزاد، گفت:هیچ معامله‌ای در بازار آزاد انجام نمی‌شود و خرید و فروش خودرو به صفر رسیده است. این وضعیت مختص یک نمایشگاه دار نیست و تمام نمایشگاه داران به این وضعیت دچار هستند.

وی با تاکید بر اینکه معاملات صفر شده و تنها قیمت‌ها در فضای مجازی اعلام می‌شود و حتی در این فضا هم خرید و فروشی صورت نمی‌گیرد، بیان کرد:چنین وضعیتی در بازار خودرو سابقه نداشته است و نمایشگاه داران ضرر کرده اند. نزدیک به یک ماه است که نمایشگاه داران هیچ درآمدی ندارند و امید داریم در آینده قیمت‌ها به ثبات برسد.

کاشانی نسب در خصوص ثبت نام اقساطی خودرو‌های جدید توسط خودروسازان خرد، گفت: خودروسازان اگر اقدام به پیش فروش کنند، مردم با اعتماد به آن‌ها اقدام به ثبت نام خودرو می‌کنند، خودروسازانی مانند ایران خودرو، سایپا، مدیران خودرو، بهمن موتور و ... خودروسازان دارای مجوز هستند، اما شرکت‌های دیگر به هیچ عنوان قابل اعتماد نیستند.

بیشتر بخوانید: قیمت خودرو‌های داخلی ۱۳۹۹/۱۰/۰۱
نائب رئیس اتحادیه نمایشگاه داران خودرو ادامه داد: پیش فروش خودرو توسط غیر سازنده قانونی نیست، واردات هم آزاد نیست و مردم نباید اعتمادی به شرکت‌های فروشنده خودرو داشته باشند. کاهش قیمت خودرو در هفته گذشته نیز ادامه داشت، فقط کسانی که برای مصرف شخصی نیاز به خودرو دارند برای خرید خودرو اقدام می‌کنند و خرید برای سرمایه‌گذاری در این حوزه تقریباً به صفر رسیده است.

او با تاکید بر اینکه قیمت‌ها تا زمانی که خودروسازان خودرو‌های تولید خود را به بازار عرضه نکنند، به ثبات نمی‌رسد، گفت: به دلیل اینکه ثباتی در قیمت خودرو وجود ندارد، مردم از خرید خودداری می‌کنند، از سوی دیگر فروشنده در بازار وجود دارد. تغییرات قیمت خودرو ناشی از نوسانات نرخ ارز است که به شدت در بازار خودرو تاثیر گذاشته است.
خبر های مرتبط
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر: