رستم قاسمی: دوره احمدی نژاد برای تهاتر نفت ایران با گوشت و مرغ به برزیل رفتم! | رویداد24
تاریخ انتشار: ۲۰:۳۱ - ۰۱ دی ۱۳۹۹
وزیر اسبق نفت در برنامه تلویزیونی جهان‌آرا گفت: هدف من از سفر به برزیل در دوران کمبود مرغ این بود که با برزیلی‌ها تهاتر کنم نفت را با گوشت و مرغ برزیلی.

رستم قاسمی، وزیر سابق نفت

رویداد۲۴  رستم قاسمی گفت: آن موقع به برزیل سفر کردم و با آقای لولا دیداری داشتم و بعد از بحث‌های اقتصادی که صورت گرفت، ایشان سوال کرد که بالاخره موضوع هسته‌ای را می‌خواهید چه کار کنید؟ بعد از مقداری بحث ایشان داستانی برای من تعریف کرد و گفت موضوع هسته‌ای بهانه‌ای بیش برای آمریکایی‌ها نیست.


بیشتر بخوانید: رستم قاسمی، گزینه جدید انتخابات ریاست جمهوری ۱۴۰۰/ سرداری که خود را «معمار دور زدن تحریم‌ها» می‌داند


قاسمی گفت: آقای لولا مثالی زد و گفت که آمریکایی‌ها وقتی می‌خواستند به عراق حمله کنند، مجوزی که از سازمان ملل دریافت کردند این بود که در عراق تونل‌هایی ساخته شده که در آن‌ها سلاح شیمیایی تولید می‌شود و ما برای از بین بردن این سلاح کشتار جمعی، می‌خواهیم به عراق حمله کنیم. ایشان می‌گفت که در آن مقطع یک برزیلی مسئول این کار در سازمان ملل بود و من از ایشان سوال کردم که آیا واقعاً چنین چیزی وجود دارد؟ ایشان گفت که اطلاعات ما اطلاعات آمریکایی‌ها هست و طبق این اطلاعات چنین چیزی وجود دارد. در سفری در سازمان ملل به آقای بوش پسر گفتم که شما می‌خواهید به عراق حمله کنید آیا مطمئن هستید که چنین چیزی اتفاق افتاده است؟ می‌گفت آقای بوش آنچنان با اطمینان به من گفت که چنین چیزی وجود دارد که من فکر کردم یک بار خودش به عراق رفته و آن سلاح‌های شیمیایی را دیده و برگشته است.

وی در ادامه گفت: ملاقاتی با آقای سلطان قابوس داشتم. در آن زمان بحث فروش گاز به عمان بود و از من پرسید کی می‌خواهید به ما گاز بدهید. بعد ایشان موضوع موضوع هسته‌ای را مطرح کردند. گفتند آقای قاسمی می‌دانید آمریکایی‌ها از شما چه می‌خواهند؟ گفتم آمریکایی‌ها از ما چه چیزی می‌خواهند؟ گفت آمریکایی‌ها می‌گویند ایران باید یک دولت بشود، ایران دولت نیست. پاکستان هم جمهوری اسلامی است، ایران هم بشود یک دولتی شبیه به جمهوری اسلامی پاکستان. گفت آمریکایی‌ها می‌گویند ایران باید دولت بشود، دولتی با تعریف آن ها، ولی شما هنوز دنبال آرمان و انقلاب و.. هستید. شما اگر بخواهید از تحریم آمریکا بر حذر داشته بشوید باید دست از آرمان‌های انقلاب و آرمانی فکر کردن بردارید.

منبع: انتخاب
خبر های مرتبط
برچسب ها: رویداد24 ، نفت ، گوشت و مرغ
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر: