تاریخ انتشار: ۲۳:۲۲ - ۰۳ دی ۱۳۹۹
رئیس انستیتو پاستور ایران در بخش خبری شبکه یک سیما با اشاره به اقدامات انجام شده برای تامین واکسن مورد نیاز به کرونا برای کشور، اظهار داشت: ما تزریق واکسن را فقط برای واکسن‌های اجازه می‌دهیم که تولید داخلی یا تولید مشترک باشد.

 واکسن مشترک ایرانی کرونا

رویداد۲۴  علیرضا بیگلری، رئیس انستیتو پاستور ایران در بخش خبری شبکه یک سیما با اشاره به اقدامات انجام شده برای تامین واکسن مورد نیاز به کرونا برای کشور، اظهار داشت: ما تزریق واکسن را فقط برای واکسن‌های اجازه می‌دهیم که تولید داخلی یا تولید مشترک باشد.

وی ادامه داد: اولین واکسن ما وارد آزمایش بالینی شده و یکی از واکسن‌های مشترک ما نیز فاز سوم را انجام داده است و به عنوان یک تولید ایرانی آن را عرضه خواهیم کرد.
بیشتر بخوانید: ماجرای کشف آمپول‌های کرونا در تهران
رئیس انستیتو پاستور افزود: این واکسن مشترک با یکی از کشور‌ها مرحله بالینی خود را به خوبی گذرانده و فاز یک آن به خوبی جواب داده است؛ ضمن اینکه فاز دوم آن را در آن کشور انجام می‌شود.

بیگلری اضافه کرد: در بهمن ماه نیز فاز سوم را انجام داده و به عنوان یک تولید ایرانی آن را عرضه می‌کنیم.

وی با اشاره به اقدمات ایران برای تامین واکسن کرونا، یادآور شد: از طریق سازمان جهانی بهداشت و خرید همزمان از شرکت‌های معتبر و همچنین تولید داخلی در خصوص تامین واکسن اقداماتی انجام شده است.

رئیس انستیتو پاستور در پاسخ به این پرسش که «برای مقابله با ویروس انگلیسی کرونا چه تدابیری در نظر گرفته شده است»، گفت با توجه به جهش ویروس این موضوع دغدغه و نگرانی‌های ایجاد کرده کرده است.

بیگلری متذکر شد: هنوز مشخص نشده که آیا واکسن‌هایی که تا بحال ساخته شده در برابر این ویروس کارایی خود را از دست داده است.


منبع: فارس
خبر های مرتبط
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر: