تاریخ انتشار: ۰۸:۱۱ - ۰۴ دی ۱۳۹۹
بانک ملت موفق به کسب تندیس بلورین جایزه بین المللی مدیریت دانشی KM۴D شد.
رویداد۲۴ این بانک در نخستین حضور خود در کنفرانس بین المللی مدیریت دانشی، تندیس بلورین جایزه بین المللی مدیریت دانشی را دریافت کرد.

بر اساس این گزارش، انجمن مدیریت ایران در راستای ایفای نقش مرجعیت علمی در کشور و برقراری ارتباطات بین المللی با همکاری شرکای علمی خود جهت ترویج، اشاعه و توسعه کارکرد‌های مدیریت دانشی "جایزه بین المللی مدیریت دانشی KM۴D" را هرساله همزمان با برگزاری کنفرانس بین المللی مدیریت دانشی برگزار می‌کند.
بیشتر بخوانید: تقویت همکاری ها در دستور کار بانک ملت و شرکت ملی صنایع مس ایران
کلیات مدل جایزه ازسوی انجمن مدیریت دانش کشور‌های اتریش، هلند و سوییس طراحی و تدوین شده و با توجه به فعالیت سازمان‌های ایرانی، نسبت به بومی سازی آن نیز اقدام شده است.

این مدل از شش معیار اصلی چرخه عمر دانش، سرمایه‌های دانشی، فرآیندها، توسعه پایدار، یادگیری و نوآوری و ۷۴ زیر معیار تشکیل شده است و براساس مدل‌های تعالی، چرخه مدیریت دانشی و منطق PDCA به شکلی تدوین شده که رهبران با توجه به برنامه‌های راهبردی و خط مشی سازمان، برنامه ریزی، فرهنگ سازی و هدایت مدیریت دانشی در سازمان را بر عهده می‌گیرند و با حمایت‌های آنان ازکل فرایند، چرخه دانش، کسب، خلق و اشتراک، به کارگیری و ثبت نتایج آن ازسوی سرمایه‌های دانشی که شامل نیروی انسانی و ساختار‌های ارتباطی است با کمک فرایند‌های مشخص شده اجرا و در نهایت باعث توسعه پایدار سازمانی می‌شود. در این چرخه میزان یادگیری و نوآوری سازمان به عنوان عامل کلیدی جهت شناسایی راهکار‌های جدید و خلاقیت در سازمان بررسی و مورد تاکید است.

این گزارش حاکی است، سومین کنفرانس بین المللی مدیریت دانشی با رویکرد رهبری دانشگران و با هدف توسعه مهارت‌های رهبری مدیریت دانشی و توانمندسازی دانشگران در ارزش آفرینی و تعالی سازمانی ازسوی انجمن مدیریت دانش کشور‌های اتریش، هلند و سوییس، با همکاری دانشگاه خاتم و انجمن مدیریت دانش اتریش در ایران، به صورت وبینار با سخنرانی استادان برجسته داخلی و خارجی در محل سالن اجتماعات دانشگاه خاتم برگزار شد.

بر این اساس، با توجه به اقدامات انجام شده در بانک ملت در حوزه مدیریت دانش و این که سامانه سرآمد (راهبری مدیریت دانش) به عنوان یکی از مهم‌ترین ابزار ثبت و مستندسازی دانش کارکنان درحال راه اندازی است و تا نیمه دوم سال جاری قابلیت بهره برداری فراگیر خواهد داشت، حضور در کنفرانس بین المللی مدیریت دانشی و شرکت در جایزه بین المللی مدیریت دانشی پس از کسب موافقت مدیریت ارشد بانک در دستور کار اداره کل آموزش قرار گرفت و پس از ارزیابی‌های صورت گرفته، تندیس بلورین این جایزه به بانک ملت تعلق گرفت.
بانک ملت بانک ملت بانک ملت بانک ملت بانک ملت بانک ملت
 
منبع: پرتال بانک ملت
خبر های مرتبط
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر: