تاریخ انتشار: ۱۴:۵۰ - ۰۷ دی ۱۳۹۹
مدافع ملی‌پوش پرسپولیس گفت: بازی فینال لیگ قهرمانان آسیا دیگر تمام شد و به تاریخ پیوست. با سختی فراوان به فینال رسیدیم و دوست داشتیم با قهرمانی به ایران برگردیم اما نشد.

محمدحسین کنعانی‌زادگان

رویداد۲۴ دیدار دو تیم نساجی مازندران در ورزشگاه شهید وطنی قائمشهر با تساوی یک - یک به اتمام رسید. یک بازی عجیب در زمینی عجیب‌تر(!) که کار را برای هر دو تیم سخت کرده بود. کیفیت پایین چمن مصنوعی این ورزشگاه از یک طرف و بی‌توجهی دست‌اندرکاران برگزاری مسابقه، عدم کاورکشی زمین و آب گرفتگی از طرف دیگر صدای هر دو تیم به ویژه پرسپولیسی‌ها را درآورد. پس از پایان این دیدار با محمدحسین کنعانی‌زادگان، مدافع ملی‌پوش پرسپولیس همکلام شدیم‌.

از بازی با نساجی مازندران برای ما بگو؟
بازی بار فنی نداشت. در این زمین فوتبال نمی‌شد بازی کرد و بازی ما با نساجی بیشتر شبیه واترپلو بود!

برخی‌ها نیز از واژه‌هایی مثل استخر و...  اسم بردند. 
به هر حال شرایط بد زمین و آب‌گرفتگی باعث شد هر دو تیم نتوانند روی زمین بازی کنند و به توپ‌های بلند روی آوردند. من نمی‌خواهم خدای ناکرده به شخصی ایراد بگیرم یا کسی را نقد کنم اما برگزاری بازی به هر قیمت می‌تواند سلامتی بازیکن را به خطر بیندازد. 

واقعاً نترسیدی که در چمن مصنوعی و آب گرفتگی زمین مصدوم شوی؟
نه، من و همبازیانم وقتی به زمین می‌رویم همه وجود خودمان را می‌گذاریم. این یک شعار نیست بلکه ثابت شده است. همه دیدند در آسیا هم چگونه بازی کردیم. بازیکنی مثل عیسی آل‌کثیر با انگشت پای شکسته و با سختی فراوان و درد برای پرسپولیس بازی کرد و بقیه بچه‌ها هم همین‌طور هستند اما احتمال مصدومیت در چنین زمینی وجود دارد. باور کنید در هیچ جای دنیا در آن شرایط اجازه برگزاری بازی داده نمی‌شود. 

تیم نساجی مازندران را چطور دیدید؟
کادر فنی پرسپولیس به خوبی این تیم را برای ما آنالیز کرده بود. می‌دانستیم تیم خطرناکی به ویژه در خانه هستند. نساجی بازی خوبی ارائه کرد ولی ما می‌توانستیم برنده شویم. یک مقدار بدشانس بودیم که موقعیت‌های پرسپولیس تبدیل به گل نشد. 

نساجی هم یک موقعیت تک‌به‌تک توسط زامهران خراب کرد؟
آن موقعیت روی خیس بودن زمین و آب گرفتگی به وجود آمد که حامد لک مهار کرد. گفتم که احترام خاصی برای تیم نساجی قائل هستم اما می‌توانستیم برنده از مازندران برگردیم.


بیشتر بخوانید: پاسخ تند کنعانی‌زادگان به کُری استقلالی‌ها


دو هفته دیگر دربی برگزار خواهد شد. این بار می‌خواهید جلوی استقلال چه کار کنید؟
خودتان می‌گویید ۲ هفته دیگر! بنابراین هنوز زود است بخواهیم درباره این بازی حرف بزنیم. ما دو دیدار سخت با دو تیم اصفهانی داریم. ذوب‌آهن و سپاهان که قبل از دربی باید با آنها بازی کنیم و باید تمرکز ما اول روی ذوب‌آهن و بعد سپاهان باشد. 

ذوب‌آهنی که اوج هم گرفته است. راستی اگر بازی با ذوب‌آهن لغو نمی‌شد و در شرایط مسابقه به قطر می‌رفتید با جام قهرمانی آسیا برمی‌گشتید؟
می‌توانم بگویم شانس بیشتری برای قهرمانی داشتیم. به هرحال یکسری کم لطفی‌ها در داخل کشور شد که بیشتر شبیه سنگ‌اندازی بود. 

باشگاه پرسپولیس هم مدعی شده نتیجه بازی با ذوب‌آهن باید ۳ بر صفر به سود شما شود چون تیم اصفهانی پروتکل‌های بهداشتی را رعایت نکرده است؟
به هرحال این مسائل و صحبت‌ها به باشگاه مربوط می‌شود و بهتر است مدیران ما به آن پاسخ دهند. 

سپاهان نویدکیا هم دوباره اوج گرفته و به رده سوم جدول صعود کرده است؟
به نظرم امسال چند تیم مدعی هستند که سپاهان اصفهان باز هم یکی از مدعیان قهرمانی است. تلاش می‌کنیم تمرکز خودمان را روی تیم پرسپولیس بگذاریم. 

تیم تحریریه تیتان اسپورت چین و فاکس اسپورت آسیا با الهام از فرانس فوتبال و اهدای جایزه بالون جایزه‌ای را به افتخار بازیکنی که در سال گذشته بهترین عملکرد در فوتبال آسیا از خود نشان داده اهدا می‌کند. تو به همراه مهدی طارمی، سردارآزمون و شجاع خلیل‌زاده جزو ۴ نامزد ایرانی دریافت این جایزه هستی. در این رابطه صحبتی نداری؟
جایزه آن ظاهراً توپ طلاست. آرزوی هر فوتبالیستی بردن توپ طلای آسیاست و من هم از این قاعده مستثنی نیستم اما یک بازیکن برای موفقیت به کمک احتیاج دارد. خیلی مهم است با یک مربی خوب کار کنید. کنار همبازیان خوبی باشید و هواداران هم از شما حمایت کنند. من هم اگر در پرسپولیس موفق ظاهر شدم به کمک همه این عزیزان بوده است. خوش‌شانس هستم که این مربیان و همبازیان را کنار خودم دارم. 

گفتی آرزوی هر فوتبالیستی بردن توپ طلای آسیاست اما سال‌هاست این جایزه به ایرانی‌ها داده نمی‌شود. خیلی سخت است یک ایرانی برنده شود؟
یکسری مسائل وجود دارد. با این حال من خیلی درگیر این نیستم که بهترین بازیکن شوم. راستش را بخواهید همیشه در تیم ملی و پرسپولیس سعی کرده‌ام بهترین بازی را برای موفقیت تیم ارائه بدهم. می‌خواهم با همه توانایی‌هایم در خدمت تیم باشم. اگر این وسط کارم از سوی کادر فنی، هواداران و کارشناسان دیده شود باعث خوشحالی مضاعف خواهد بود ولی هدف موفقیت تیم است. 

تو و سیدجلال حسینی همکاری خوبی در مرکز خط دفاع پرسپولیس با یکدیگر دارید. توضیحی می‌دهی؟
من در تیم ملی هم افتخار همبازی بودن با سیدجلال حسینی را داشته‌ام. در این مدت هم که در پرسپولیس کنار هم بازی کردیم شناخت خوبی از یکدیگر پیدا کرده‌ایم. در زمین می‌دانیم چه می‌خواهیم و چه کاری باید انجام دهیم. سیدجلال حسینی نه تنها کاپیتان و بزرگتر ماست بلکه از لحاظ فنی یک مدافع بی‌نظیر است. شما کافی است دفع توپ او پس از برگشت موقعیت تک‌به‌تک بازیکن نساجی با حامد را ببینید تا متوجه بزرگی او شوید. 

به عنوان سؤال آخر هنوز هم به فینال لیگ قهرمانان آسیا فکر می‌کنید؟
بازی فینال لیگ قهرمانان آسیا دیگر تمام شد و به تاریخ پیوست. با سختی فراوان به فینال رسیدیم و دوست داشتیم با قهرمانی به ایران برگردیم اما نشد. حالا اگر قرار باشد هنوز هم افسوس بخوریم آینده را از دست خواهیم داد. می‌خواهیم با تمرکز فراوان به لیگ برتر و ادامه مسابقات خودمان فکر کنیم و بازی با اولسان را فراموش کردیم.

خبر های مرتبط
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر: