تاریخ انتشار: ۱۰:۱۳ - ۱۳ دی ۱۳۹۹
رئیس کمیته حقوقی فدراسیون فوتبال گفت: شاید اگر رقم مجموع این دو ساختمان به اندازه مطالبات شرکت شستا نبود، آنها ساختمان باشگاه استقلال را هم توقیف می‌کردند.

چرا ساختمان استقلال را توقیف نشد؟

رویداد۲۴ صفی‌الله فغان‌پور در خصوص اینکه چرا شرکت شستا ساختمان فدراسیون و باشگاه پرسپولیس را با هم برای دریافت مطالباتش توقیف کرده است، اظهار داشت: این موضوع در اختیار ما نیست. این شرکت می‌توانست بابت طلبش اموال فدراسیون را توقیف کند و حتی اختیار داشت خود ساختمان فدراسیون را توقیف نکرده و اموال دیگری که متعلق به فدراسیون است را دراختیار بگیرد. 

وی افزود: ما به آنها نشان ندادیم چنین اموالی داریم و خود مسئولان آن شرکت با پیگیری‌ها و کارشناسی‌هایی که انجام دادند، خواستار توقیف ساختمان فدراسیون فوتبال و باشگاه پرسپولیس شدند. 

رئیس کمیته حقوقی فدراسیون فوتبال در خصوص اینکه خیلی‌ها سؤال می‌کنند چرا ساختمان پرسپولیس توقیف شده اما برای استقلال چنین اتفاقی رخ نداده است، گفت: آن زمان که این ساختمان‌ها از سوی فدراسیون فوتبال خریداری شد، مقرر گردید اسناد آن به اسم دو باشگاه استقلال و پرسپولیس صادر شود. در این بین جلسات مختلفی داشتیم و توافقاتی هم انجام شد.


بیشتر بخوانید: ساختمان باشگاه پرسپولیس توقیف شد


در ادامه حتی این اقدام در مسیر کارشناسی قرار گرفت که نحوه پرداخت و دریافت پول‌ها به چه شکل باشد، اما بعد از مدتی این جریان متوقف شد. ذکر این نکته ضروری است، فدراسیون مدعی ساختمان دو باشگاه استقلال و پرسپولیس نیست، اما اسناد این دو باشگاه به نام فدراسیون ثبت شده است. 

فغان‌پور خاطرنشان کرد:‌ از آنجایی که میزان طلب شرکت شستا و کارشناسی‌های صورت گرفته به اندازه قیمت ساختمان فدراسیون فوتبال و باشگاه پرسپولیس است، آن شرکت خواستار توقیف این دو ساختمان شده است. شاید اگر رقم مجموع این دو ساختمان به اندازه مطالبات شرکت شستا نبود، آنها ساختمان باشگاه استقلال را هم توقیف می‌کردند.

وی در پایان در پاسخ به این سؤال که چه اتفاق جدیدی طی روزهای اخیر از طرف فدراسیون فوتبال برای حل این مشکل رخ داده، عنوان کرد: توافقات جدید صورت گرفته و ما امیدوار هستیم تا پایان سال بقیه مطالبات این شرکت را پرداخت کنیم. متأسفانه شستا به خاطر فضای ایجاد شده کمی عجله کرد، اما با هماهنگی مسئولان وزارت ورزش، فدراسیون فوتبال و وزارت صمت توافقاتی به زودی شکل خواهد گرفت.

منبع: فارس
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر: