تاریخ انتشار: ۱۲:۲۷ - ۱۴ دی ۱۳۹۹
عضو شورای شهر تهران گفت: سالانه هزاران ایرانی بر اثر آلودگی هوا جان خود را از دست می‌دهند.

خطرات آلودگی هوا

رویداد۲۴ مجید فراهانی رئیس کمیته بودجه و نظارت مالی شورای شهر تهران در دویست و شصت و یکمین جلسه شورای شهر تهران که امروز (یکشنبه چهاردهم دی ماه) برگزار شد، در تذکری در خصوص وضعیت آلودگی هوای تهران اظهار کرد: سالانه هزاران ایرانی بر اثر آلودگی هوا جان خود را از دست می‌دهند و تنها طی هفته گذشته شاخص آلودگی هوای پایتخت هر روز در وضعیت قرمز و بالای ۱۴۰ بوده است.

او با اشاره به اینکه در حال حاضر این شاخص بر روی عدد ۱۵۲ قرار گرفته است، گفت: امروز و فردا احتمال رسیدن آن‌ها به بالای ۱۶۰ و شرایط بسیار خطرناک وجود دارد.

رئیس کمیته بودجه و نظارت مالی شورای شهر تهران تصریح کرد: در شرایط جدید همه آمار‌ها نشان می‌دهد که سوخت مازوت در صنایع و نیروگاه‌های اطراف تهران از یک سو و گازوئیل در دیزل‌ها و کامیون‌های فرسوده جمعا نزدیک به ۶۰ درصد حجم آلودگی هوای شهر و استان تهران است.


بیشتر بخوانید: من دچار خفقانم!/ اعتراض مردم به آلودگی هوا با هشتگ مازوت نسوزون


عضو شورای شهر تهران با بیان اینکه مازوت آلوده‌ترین سوخت فسیلی است، تصریح کرد: مقدار سولفور موجود در گازوئیل بنا به گفته رئیس سازمان حفاظت از محیط زیست بیش از ۲۰ برابر مجاز و اکنون بالای ۱۰۰۰ است.

عضو شورای شهر تهران افزود: مدیریت کاهش آلودگی هوا امروز نیازمند جلسات اضطراری و فوری در سطح دولت و مجلس شورای اسلامی است.

فراهانی مطرح کرد: به عنوان نماینده شریف مردم تهران در اجرای بند ۳ ماده ۸۰ از دو قوه مجریه و مقننه می‌خواهم با تشکیل جلسه فوری و اتخاذ تصمیم عاجل از مرگ و میر‌های این روز‌های تهران و سایر شهر‌ها بر اثر آلودگی هوا بکاهند.

خبر های مرتبط
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر: