تاریخ انتشار: ۰۹:۳۹ - ۰۱ بهمن ۱۳۹۹
جلسه هم اندیشی مسوولان مدیریت امور بازرسی و نظارت با مدیرکل دفتر بازرسی وزارت امور اقتصادی و دارایی در زمینه سامانه های نظارتی بانک ملت در قالب صبحانه کاری برگزار شد.

انتخاب بانک ملت به عنوان مشاور پروژه سامانه هوشمند وزارت اقتصاد

رویداد۲۴ به گزارش روابط عمومی بانک ملت، دکتر عبدالهی مدیرکل دفتر بازرسی وزارت امور اقتصادی و دارایی در این جلسه با تسلیت ایام فاطمیه و نخستین سالگرد شهادت سردار سلیمانی و ابومهدی المهندس، به پیاده سازی سامانه هوشمند در وزارت اقتصاد و ۱۸ زیر مجموعه آن اشاره کرد و با قدردانی از مدیرعامل بانک ملت، این بانک را به عنوان مشاور پروژه معرفی کرد.

وی افزود: با توجه به توانایی‌ها و پیشرفت‌های مدیریت امور بازرسی و نظارت بانک ملت در استفاده از فناوری و تکنولوژی‌های نوین برای پیاده سازی سامانه‌های نظارتی، این بانک به عنوان مشاور پروژه سامانه هوشمند وزارت امور اقتصادی و دارایی انتخاب شده است.

دکتر عبدالهی با اشاره به بحث نظام کنترل‌های داخلی دستگاه‌ها تاکید کرد: در سال ۲۰۱۸ در کشور انگلستان و ۱۲۵ کشور دنیا، اصلی‌ترین موضوع نداشتن یا ضعف سیستم کنترل‌های داخلی بوده است.

به گفته وی، در این دوره دکتر دژپسند مبحث خانواده هوشمند از قبیل خزانه داری الکترونیک، سامانه هوشمند نظام جامع بانکداری، سامانه حوزه بیمه و ... را مطرح کرد و در این راستا وزارت اقتصاد با تاکید بر نظارت سیستمی و سامانه ای، از این فرصت برای طراحی سامانه‌ای هوشمند در این مرکز استفاده کرد تا سامانه‌ای جامع را جهت نظارت بر کل ۱۸ زیرمجموعه مالیاتی، گمرک، بورس و بیمه راه اندازی کند.

این مقام مسوول در وزارت اقتصاد ادامه داد: در بررسی سامانه‌های طراحی شده ازسوی دستگاه‌ها و ارگان‌های مربوطه، سامانه‌های نظارتی بانک ملت به عنوان یکی از بهترین و جامع‌ترین برنامه‌های نظارتی ازسوی وزارت امور اقتصاد و دارایی انتخاب شده است.

علیرضا حمیدی، مدیرامور بازرسی و نظارت بانک ملت نیز در سخنانی با اشاره به سند چشم انداز و برنامه راهبردی ۱۴۰۴ کل کشور و همچنین قدردانی از حمایت‌ها و توجه ویژه مدیرعامل بانک به توسعه بازرسی سیستمی و در لحظه، گفت: از الزامات تحقق اهداف، داشتن زیرساخت‌های بسیار کارآمد و قوی در فضای مجازی است که در این زمینه، بانک ملت درحوزه‌های مختلف به ویژه حوزه بازرسی و نظارت، اقدامات قابل ملاحظه‌ای انجام داده است.

به گفته وی، در این راستا مدیریت امور بازرسی و نظارت بانک ملت، لزوم مهاجرت از بازرسی سنتی به سمت بازرسی مستمر با اتکا به بستر فناوری اطلاعات را سرلوحه اقدامات خود قرار داده و نسبت به ایجاد سامانه‌های نظارتی اقدام کرده است. ضمن این که قابل ذکر است که در شیوه بازرسی مستمر، بیش از ۷۵ درصد از عملکرد شعب، به صورت مداوم و هدفمند مورد بازرسی قرار می‌گیرد.

در این جلسه که دکتر عبدالهی مدیرکل دفتر بازرسی وزارت اموراقتصادی و دارایی، دکتر احمد گرجی، مسوول نظارت همگانی سازمان بازرسی کل کشور، سرهنگ حمیدی و سرهنگ بهرامی از پلیس امنیت ناجا، نمایندگان ستاد مبارزه با مفاسد اقتصادی و حمیدی مدیر امور، غلامی قائم مقام و معاونان مدیریت امور بازرسی و نظارت در آن حضور داشتند، سامانه‌های نظارتی بانک ملت از سوی مسوولان واحد‌های نظارت بر سامانه‌های بانکی و بهبود مستمر ابزار‌های نظارتی، معرفی شد.

انتخاب بانک ملت به عنوان مشاور پروژه سامانه هوشمند وزارت اقتصاد

خبر های مرتبط
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر: