تاریخ انتشار: ۱۳:۳۱ - ۰۴ بهمن ۱۳۹۹
احمد زید آبادی با انتشار یادداشتی با عنوان "داخلِ آدم"! به صحبت‌های جنجالی کارشناس صداوسیما درباره روحانی واکنش نشان داد.

احمد زیدآبادی

رویداد۲۴ احمد زیرآبادی با انتشار یادداشتی در فضای مجازی نوشت: حال که داستان استفاده از ادبیات منقلی در کشور بالا گرفته است، شاید بیان خاطره‌ای در این باره، خالی از خنده نباشد!

پدر خدا بیامرزم - خدا رفتگان همه را رحمت کند! - نقل می‌کرد که در دهه‌های پس از جنگ جهانی دوم در منطقۀ ما اگر کسی منقلی نبود، او را "داخل آدم" حساب نمی‌کردند!

به عبارت دیگر، کسانی که می‌خواستند از خود تشخص و اعتباری نشان دهند، منقلی می‌شدند و فقط افراد بسیار خسیس یا منزوی و در خود خزیده از آن اجتناب می‌کردند!

اینکه حالا این منقلی بودن تا این اندازه حساسیت برانگیز شده است، جای شکر دارد. البته بر خلافِ نظر شیخ احمد جهان‌بزرگی، منقلی‌ها اتفاقاً پس از هر به اصطلاح "بست" چنان شور و نشاط و سرزندگی و تحرکی پیدا می‌کردند که در خانه بند نمی‌شدند!


بیشتر بخوانید: ماجرای توهین احمد جهان بزرگی به حسن روحانی/ چرا صدا و سیما به جای نقد هتاکی می‌کند؟


در هر صورت، حسن روحانی هر چه باشد منقلی نیست. این را چهره‌اش گواهی می‌دهد! من برای اینکه از این ماجرا مطمئن شوم موضوع را از برخی منقلی‌شناسان حرفه‌ای جویا شدم. آن‌ها هم با قطعیت تصدیق کردند که روحانی اینکاره نیست. در عوض آن‌ها از چند آدم سرشناس دیگر اسم بردند و گفتند قیافه‌‍شان "تابلو" است! قیافه هم البته گاهی غلط انداز است و همینطور نمی‌توان بندۀ خدایی را بر مبنای آن مورد داوری و اتهام قرار داد.

اصلاً این شیخ احمد بسیار اشتباه کرد که این بحث را به میان کشید! بهتر است عذرخواهی کند و به این ماجرا خاتمه دهد و گرنه از این به بعد کشف منقلی‌ها و نزاع بر سر آن‌ها به یکی دیگر از گرفتاری‌های ما ایرانیان تبدیل خواهد شد!

خبر های مرتبط
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر: