تاریخ انتشار: ۲۱:۴۹ - ۰۶ اسفند ۱۳۹۹
تعداد نظرات: ۱ نظر
نماینده مجلس:
نائب رئیس فراکسیون کارگری گفت: «ما باید حداقل کاری کنیم که یک کارگر بتواند در ماه حداقل دوبار از گوشت قرمز استفاده کند. از پارسال تا امسال گوشت مرغ فقط سه برابر شده است و باید توان خرید این محصولات برای کارگران وجود داشته باشد.»

حقوق کارگر

رویداد۲۴ تکلیف دستمزد کارگران در سال ۱۴۰۰ چه می‌شود؛ نمایندگان کارگری می‌گویند اگر حقوق یک کارگر به ماهانه ۱۲ میلیون تومان برسد امکان فراهم شدن معیشت حداقلی میسر می‌شود؛ در غیر اینصورت در روی همان پاشنه سابق می‌چرخد؛ فقر. در حال حاضر یک خانوار ۴ نفره کارگری رقمی در حدود دو میلیون و ۸۰۰ هزار تومان درآمد داردف این در حالی است که فقط طی یک‌سال گذشته تورم مواد غدایی ۶۴ درصد و افزایش قیمت مسکن، ۱۱۱ درصد گزارش شده است.

«رحمت الله نوروزی»، نائب رئیس فراکسیون کارگری مجلس شواری اسلامی درباره آخرین وضعیت افزایش حقوق کارگران برای سال آینده گفت: «این هفته جلسه‌ای در فراکسیون کاگری برای بررسی حقوق کارگران در سال آینده خواهیم داشت.»
بیشتر  بخوانید: دستمزد کارگران در ۱۴۰۰ چقدر می‌شود؟
نوروزی با اشاره به وضعیت اقتصادی سه سال اخیر و مطالبات کارگران برای افزایش حداقل دستمزد افزود: «ما یک قرارداد سه جانبه داریم که از سویی دولت و کافرما و از سوی دیگر کارگران فرار دارند. نیروی انسانی از مهم‌ترین منابع توسعه پایدار است. با توجه به وضعیت گرانی‌ها و شرایط کرونا و تحریم ها، مشکلات زیادی برای کارگران و اقشار آسیب پذیر بوجود آمده است. از سوی دیگر مشکلاتی را نیز در حوزه تولید بوجود آمده است و باید طوری جهت گیری کنیم که نه کارگر تحت فشار باشد و نه تولید کننده آسیب بیشتری ببیند.»

این نماینده مجلس در پاسخ به اینکه برخی از کارگران معتقدند باید حداقل دستمزد ۹ میلیون تومان باشد، گفت: «واقعیت این است که اگر بخواهیم در تهران وضعیت زندگی یک کارگر را بررسی کنیم، یک خانواده چهارنفره حداقل هزینه اش ۹ میلیون تومان است. اما توان تولید کننده‌ها را نیز باید در نظر گرفت که پرداخت این رقم در توان آن‌ها نیست.»

نائب رئیس فراکسیون کارگری همچنین افزود: «ما باید حداقل کاری کنیم که یک کارگر بتواند در ماه حداقل دوبار از گوشت قرمز استفاده کند. از پارسال تا امسال گوشت مرغ فقط سه برابر شده است و باید توان خرید این محصولات برای کارگران وجود داشته باشد.»

پیش از این آیت اسدی، نماینده کارگران در شورای عالی کشور گفته بود: «از آنجایی که حقوق کارگران باید بر مبنای سبد معیشت خانوار تعیین شود، ارزش این سبد معیشتی بیش از ۹ میلیون تومان برآورد می‌شود و حقوق کارگران باید همین اندازه باشد.»
 
منبع: روزنامه اینترنتی فراز
خبر های مرتبط
نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۱
مهدی
|
United States of America
|
۰۷:۲۹ - ۱۳۹۹/۱۲/۰۷
0
0
شعار انقلاب دیگر . قول دو وعدد گوشت سرسفره.

قدیما قالیباف ها وقالی فروش ها برای بالا بردن ارزش قالی‌ها بی کفایت دشان آنها را در خیابان پهن می کردند برای قالب کردن وبخور دادن قالی بی‌کفایت به مردم و با وعده باارزش بودن‌ آنها ها. بدبختانه تو ایران همه چیز با وعده شروع میشه و با وعده‌ تمام
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر: