تاریخ انتشار: ۱۵:۵۲ - ۱۶ اسفند ۱۳۹۹
تعداد نظرات: ۲ نظر
طرح جنجالی کمیسیون تلفیق که باعث «گران» شدن اینترنت می‌شود، بالاخره در صحن علنی مجلس به تصویب رسید.

مجلس اینترنت را گران کرد
رویداد۲۴ اوایل اسفندماه، طرحی توسط کمیسیون تلفیق مجلس به تصویب رسید که حکایت از افزایش ۱۰درصدی حق‌السهم دولت از اپراتورها داشت. افزایش مالیاتی که به گفته وزیر ارتباطات ۱۰۰ درصد به گرانی اینترنت منجر خواهد شد.

با اینکه تحلیل‌های این مدت نشان می‌داد که تصویب این قانون به ضرر کاربران است و حتی مصوبه شورای عالی فضای مجازی در خصوص سهم ۲ درصدی اینترنت در سبد خانوار را زیر سوال می‌برد، اما مجلس امروز (شنبه) در صحن علنی این مصوبه را به تصویب رساند.

بر این اساس، حق‌السهم پرداختی شرکت‌های اینترنتی از سال ۱۴۰۰، به میزان ۱۰ درصد افزایش خواهد یافت.


بیشتر بخوانید: پاسخ قاطع آذری جهرمی به گرانی اینترنت +فیلم


سه هزار میلیارد تومان درآمد حاصل از این اقدام نیز به «صداوسیما» برای «نظارت» بر محتوای فضای مجازی به «شرکت مخابرات ایران» برای توسعه اینترنت خانگی برای «مقابله» و رقابت با اینترنت ماهواره‌ای SpaceX و همینطور تولید محتوا در فضای مجازی تخصیص خواهد یافت.

همچنین بندی از این تبصره که قبلا در مجلس تصویب شده بود و بر اساس آن هرگونه افزایش قیمت اینترنت را ممنوع اعلام کرده بود، از مصوبه حذف شد. به نظر می‌رسد فشار تامین این ۳هزار میلیارد تومان از جیب مردم خواهد بود.

محمدجواد آذری جهرمی، وزیر ارتباطات پیش از این هشدار داده بود که تصویب این پیشنهاد نمایندگان، باعث افزایش چشمگیر قیمت اینترنت خواهد شد.

منبع: ایرنا
خبر های مرتبط
نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۲
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۱:۱۰ - ۱۳۹۹/۱۲/۱۷
0
0
مجلس انقلابی برای پر کردن جیب نمایندگان گلوی مردم رو فشار میده
پیراسته فر
|
Germany
|
۱۵:۵۶ - ۱۳۹۹/۱۲/۱۷
0
0
درزمان احمدی نژادوقتی میخواستند«هدفمندی یارانه ها»رااجرایی کنند،نان بربری باآرددولتی 7تومان بود وباآردآزاد300تومان،احمدی نژادهم قول داده بود که ارزاق نه اینکه گران نمی شوند،بلکه ارزان می شوند.
برای اثبات ارزان شدن آمدندبه نانوایی های پخت آزادگفتند،شماهم باید،مبلغی راارزان کنید،صنف گفت(باارائه حساب وکتاب)گفت درآنصورت ماضرر می کنید،نهایتاً اینطور تصمیم گرفتند که ازمقدار«وزن خمیر»کم کنند وبه همان نسبت «نان»ارزان شود که شد!
بعدآمدندمصاحبه کردند:دیدیدارزان شد!
حالا ماجرای اینترنت هم شده ماجرای ارزانی نان.
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر: