تاریخ انتشار: ۱۴:۰۶ - ۰۲ ارديبهشت ۱۴۰۰
برخی از بازنشستگان تامین اجتماعی می‌گویند که هنوز حقوقشان واریز نشده، علت این کار چیست و تا کی پرداخت می‌شود؟

چرا حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی واریز نشد؟

رویداد۲۴  اولین حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی در بازه زمانی ۲۰ تا ۳۱ فروردین واریز شد، اما برخی از بازنشستگان می‌گویند که حقوقشان واریز نشده است.

پیگیری‌ها از سازمان تامین اجتماعی در خصوص علت این واریز نشدن حاکی از این است که به خاطر اعمال افزایش حقوق‌های مجدد و احکام جدید مستمری‌بگیران مابین سازمان تامین اجتماعی با بانک رفاه مشکل تامین مالی به وجود آمده است.

این موضوع باعث شده که حتی حقوق کارمندان نیز با تاخیر واریز شود. اما آنطور که گفته شده ابن واریزی‌ها در تا چند روز آینده انجام می‌شود.


بیشتر بخوانید: تغییری مهم در پرداخت حقوق بازنشستگان


واریز حقوق امسال بازنشستگان با حواشی بسیاری همراه بوده، طبق اعلام سازمان تامین اجتماعی باید از این ماه باید دو نوع افزایش روی حقوق ۳۹ درصد افزایش سالانه افزایش ناشی از متناسب‌سازی روی حقوق بازنشستگان اعمال شود اما نتیجه اینطور نشد.

در حالی که سازمان تامین اجتماعی اعلام کرد که با اعمال هر دو افزایش، حداقل حقوق یک بازنشسته‌ حداقل‌بگیری که ۳۰ سال خدمت کرده، با داشتن همسر و دو فرزند چهار میلیون و ۳۰۰ هزار تومان است. این در حالی است که فقط با اعمال ۳۹ درصد افزایش سالانه، حداقل حقوق به ۴٫۳ میلیون تومان می‌رسد پس افزایش از محل متناسب‌سازی چه شد؟

واریزی‌ها و احکام جدید به نحوی بود که رئیس سازمان دستور بازبینی داد اما نتیجه این شد که حداقل حقوق‌ها تغییری نمی‌کند و فقط حقوق بازنشستگان غیرحداقلی‌بگیر در اردیبهشت افزایش می‌یابد و مابه‌التفاوت آن را در ماه بعد می‌گیرند.

خبر های مرتبط
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر: