تاریخ انتشار: ۲۰:۱۰ - ۰۴ ارديبهشت ۱۴۰۰
«محمد البلداوی» امروز شنبه در اظهارات خبری در پاسخ به سوالات برخی خبرنگاران اظهار داشت: همه ناظران سیاسی در جهان اتفاق نظر دارند که مذاکره کننده ایرانی در مذاکرات وین کاملا توانمند است و می‌تواند آنچه را می‌خواهد در جریان مذاکرات همانند دور قبل (۱+۵) به دست آورد. به اعتقاد وی، جمهوری اسلامی ایران به وساطت عراق برای مذاکره با آمریکا نیازی ندارد و سفر ظریف نیز به هیچ وجه به این موضوع ارتباطی ندارد.

نماینده پارلمان عراق

رویداد۲۴    نماینده پارلمان عراق از فراکسیون «الفتح» گفت که سفر محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران به این کشور ارتباطی با مذاکرات هسته‌ای تهران در وین ندارد.

«محمد البلداوی» امروز شنبه در اظهارات خبری در پاسخ به سوالات برخی خبرنگاران اظهار داشت: همه ناظران سیاسی در جهان اتفاق نظر دارند که مذاکره کننده ایرانی در مذاکرات وین کاملا توانمند است و می‌تواند آنچه را می‌خواهد در جریان مذاکرات همانند دور قبل (۱+۵) به دست آورد.
بیشتر بخوانید: جنگ تن به تن ظریف در کنفرانس مونیخ + فیلم


به اعتقاد وی، جمهوری اسلامی ایران به وساطت عراق برای مذاکره با آمریکا نیازی ندارد و سفر ظریف نیز به هیچ وجه به این موضوع ارتباطی ندارد.

این نماینده پارلمان از استان صلاح الدین افزود که سفر ظریف مرتبط با تاکید مجدد بر ادامه مناسبات مشترک بین دو کشور ایران و عراق در همه بخش‌های سیاسی، اقتصادی، بازرگانی و دیگر زمینه‌ها است.

وی هدف دوم سفر وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران به عراق را به از دست ندادن روابط تهران و بغداد در نتیجه تاثیرات نزدیکی روابط با برخی دشمنان ایران در منطقه عنوان کرد.

سفر آتی محمد جواد ظریف به بغداد امروز در سطح رسانه‌های عراق بازتاب گسترده‌ای داشته و برخی از صاحب نظران، گمانه زنی‌هایی در این خصوص عنوان کردند.

برخی کارشناسان آن را مرتبط با وساطت اخیر بغداد بین تهران و ریاض دانسته اند.
خبر های مرتبط
برچسب ها: رویداد24 ، وین ، ظریف
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر: