تاریخ انتشار: ۱۴:۱۵ - ۰۶ ارديبهشت ۱۴۰۰
عضو هیات‌رئیسه مجلس از ارائه ۲۱ پیشنهاد به رئیس مجلس برای طرح و بررسی در جلسه شورای اقتصادی سران سه قوه خبر داد.

پیش بینی بازار سهام

رویداد۲۴ حسینعلی حاجی دلیگانی عضو هیات‌رئیسه مجلس شورای اسلامی، بیان داشت: طبق برنامه؛ نشست سران سه قوه باید ششم اردیبهشت ماه ۱۴۰۰ برگزار شود و طبق اعلام قبلی تنها دستور این نشست، بررسی موضوع بورس و ضرر و زیان ناشی از افت شاخص در ماه‌های اخیر بوده است.

وی گفت: در نشست قبلی سران سه قوه موضوع بورس مورد بحث و بررسی قرار گرفته، اما به دلیل گسترده بودن موضوع و بحث فراوان پیرامون آن جمع‌بندی درباره این مسئله انجام نشد.

حاجی‌دلیگانی خاطرنشان کرد: در نشست اخیر هیات‌رئیسه مجلس بنا شد، همه نمایندگان پیشنهادات خود را درباره بورس تا پایان هفته گذشته به هیات رئیسه ارائه کنند تا در جلسه شورای اقتصادی سران سه قوه مورد بحث و بررسی قرار بگیرد.


بیشتر بخوانید: ۴ مشکل بزرگ این روز‌های بورس


وی افزود: بنده با جمع‌آوری نظرات کارشناسان و پیشنهادات آنها، در مجموع ۲۱ پیشنهاد را در مورد این موضوع آماده و به رئیس مجلس ارائه کردم تا در جلسه شورای اقتصادی سران سه قوه مورد بحث و بررسی قرار گیرد.

عضو هیات‌رئیسه مجلس در مورد تخصیص ردیف اعتباری برای بهبود وضعیت بورس توسط دولت نیز گفت: این مسئله نیازمند مصوبه مجلس است و باید دولت در این باره لایحه بدهد.

حاجی‌دلیگانی اضافه کرد: ارائه‌ لایحه‌ای از سوی دولت برای تخصیص خط اعتباری و یا تدوین طرحی در این باره در مجلس زمان‌بر است و ممکن است، در زمان مناسب نتوان از این طریق مشکل بورس را حل کرد و باید اقدامات جدی‌تری در این زمینه در نظر گرفته شود.

وی افزود : ابتدا باید ببینیم که در جلسه سران سه قوه چه تصمیمی اتخاذ می‌شود تا بتوانیم روی آن کار کنیم و اقداماتی را انجام دهیم.

منبع: فارس
خبر های مرتبط
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر: