تاریخ انتشار: ۱۰:۳۶ - ۱۳ ارديبهشت ۱۴۰۰
دنیای ورزش تورنتو نوشت: بازی‌های حذفی لیگ قهرمانان آسیا به صورت متمرکز برگزار می‌شود؟ آیا اگر قرار به برگزاری بازی‌ها بر اساس شیوه‌ی از پیش تعیین شده باشد آیا استقلال می‌تواند در تهران از الهلال پذیرایی کند؟

تصمیم AFC درباره بازی استقلال و الهلال

رویداد۲۴ نایب‌رئیس کنفدراسیون فوتبال آسیا درباره رویارویی نمایندگان ایران و عربستان در مرحله یک‌هشتم نهایی لیگ قهرمانان توضیح داد. ویندسور جان به روزنامه الریاضیه عربستان گفت: کنفدراسیون فوتبال آسیا هنوز درباره بازی تیم‌های ایرانی و عربستانی تصمیمی نگرفته است.

نایب‌رئیس کنفدراسیون فوتبال آسیا هم چنین گفت: این موضوع نیازمند بررسی‌های بیشتر و اطلاع از شرایط همه‌گیری ویروس کرونا است تا بتوانیم تصمیم درستی در مورد زمان برگزاری دیدار‌های یک‌هشتم نهایی و همچنین منطقه شرق آسیا بگیریم. نشستی در این مورد با مشارکت تمامی کمیته‌های AFC در مالزی برگزار می‌شود و کلیه پیشنهاد‌ها بررسی خواهد شد. ما منتظر نتایج گروه‌های پنج‌گانه در شرق آسیا نیز می‌مانیم. با این وجود همه گزینه‌ها روی میز هستند و برای ما ایمنی رقابت‌ها و سلامتی بازیکنان در اولویت است.


بیشتر بخوانید: بازی‌های پرسپولیس و استقلال به تعویق افتاد/ دربی با دو روز تاخیر!


گفتنی است در مرحله یک هشتم نهایی لیگ قهرمانان آسیا تراکتور مهمان تیم النصر است و استقلال باید پذیرای تیم الهلال باشد. بر اساس تصمیمی که در ماه مارس ۲۰۱۶ از سوی کنفدراسیون فوتبال آسیا گرفته شده دیدار تیم‌های ایرانی و عربستانی باید در کشور بیطرف برگزار شود. این در حالی است که به تازگی تیم‌های ایرانی برای حضور در مرحله‌ی گروهی لیگ قهرمانان آسیا و بازی با تیم‌های عربستانی راهی این کشور شدند. از سویی صحبت‌ها بر این است به خاطر ویروس کرونا و هم چنین استفاده از کمک داور ویدئویی بازی‌های حذفی لیگ قهرمانان آسیا تا مشخص شدن چهره‌ی تیم فینالیست در یک کشور و به صورت متمرکز برگزار شود که بر اساس خبر‌های مخابره شده دو کشور عربستان و امارات که هر یک دو نماینده در این مرحله دارند، برای میزبانی اعلام آمادگی کرده اند.

خبر های مرتبط
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر: