اجاره خانه لوکس و لاکچری در تهران چقدر است؟ | رویداد24
تاریخ انتشار: ۱۴:۴۲ - ۲۲ ارديبهشت ۱۴۰۰
این روزها اجاره خانه با قیمت مناسب در پایتخت تبدیل به معضل بزرگ بسیاری از مستاجران به ویژه در میان اقشار متوسط و ضعیف جامعه شده است زیرا حداقل حقوق‌های دریافتی کفاف مخارج را نمی دهد.

اجاره محله های لاکچری تهران

رویداد۲۴ در حالی است که آسمان این شهر اصلا برای همه یکسان نیست و در برخی محلات شمالی تهران می توان موارد اجاره خانه های ویلایی را مشاهده کرد که نرخ اجاره بهای ماهانه آنها از درآمد چند سال اکثر کارگران و کارمندان بیشتر است.

بررسی نرخ رهن و اجاره خانه های ویلایی در این محلات به حتم موجب تعجب است که چگونه عده ای می توانند به راحتی ماهانه مبالغی بین ۱۵ تا ۵۰۰ میلیون تومان بابت اجاره بها بپردازند؟‌

  میزان رهن در نظر گرفته شده برای این خانه ها نیز بین ۲۰۰ میلیون تا ۷ میلیارد تومان متغیر است.

  این خانه معمولا دارای امکاناتی نظیر حیاط مشجر، تعداد حداقل ۴ اتاق خواب ، استخر، سونا، دوبلکس و تریبلکس ، بالکن و ... هستند.

  زعفرانیه را باید لاکچری‌ترین محله برای اجاره خانه‌های ویلایی با قیمت های نجومی دانست زیرا در این محدوده رکود میزان اجاره ماهانه در سطح کشور شکسته شده به طوری که یک خانه ۵۲۰ متری در زعفرانیه ماهانه ۵۰۰ میلیون تومان اجاره داده می شود.

  مورد بعدی نیز یک خانه ۵ هزار متری است که هزار متر زیر بنا دارد و با امکانات کامل و لاکچری، ماهانه باید بابت اجاره آن۴۰۰ میلیون تومان پرداخت.


  بیشتر بخوانید: قیمت مسکن در امتداد مسیر تورم!


  در زعفرانیه یک خانه ویلایی ۷۵۰ متری را با ۲ میلیارد و ماهانه ۱۷۰ میلیون تومان رهن و اجاره می دهند.همچنین یک خانه ۴۸۵ متری را می توان به ۵ میلیارد و ماهانه ۵۰ میلیون تومان اجاره کرد.

  حداقل اجاره ماهانه متعلق به یک واحد ۵۰۰ متری در بوستان، پاسداران است که مالک ماهانه ۱۵ میلیون اجاره و ۶۰۰ میلیون بابت رهن تقاضا کرده است.

  رتبه ارزان‌ بعدی در اختیار یک خانه ویلایی در ظفر است که باید ماهانه ۳۰ میلیون و رهن ۱.۵ میلیارد تومانی برای آن در نظر بگیرید.

  بیشترین میزان رهن نیز متعلق به یک خانه ۸۵۰ متری است که برای اجاره آن ماهانه ۱۴۰ میلیون تومان و رهن ۷ میلیارد تومانی تعیین شده است.

  به گفته کارشناسان املاک همه این خانه های ویلایی به عنوان کاربری مسکونی استفاده نمی شوند و برخی از افراد آنها را برای موسسات و مهد کودک و... نیز اجاره می کنند که البته این پرسش پیش می آید که در شرایط فعلی اقتصادی و رکو.د اکثر مشاغل آیا پرداخت اجاره های نجومی برای مستاجران واقعا صرفه اقتصادی دارد یا خیر؟

  خبر های مرتبط
  نظرات شما
  نام:
  ایمیل:
  * نظر: