تاریخ انتشار: ۰۶:۳۴ - ۰۳ خرداد ۱۴۰۰
روزنامه گاردین نوشت امروز در کارخانه نارگستر اصفهان، کارخانه پهپادسازی ایران منفجر شد.

انفجار یک کارخانه در اصفهان

رویداد۲۴  پاتریک وینتور، دبیر بخش دیپلماتیک روزنامه بریتانیایی گاردین، گزارش داده: «تاسیساتی که روز یکشنبه دوم خرداد در اصفهان دستخوش منفجر شده و آتش گرفته، محل ساخت پهپاد‌های ایران بود.»

بنابر ادعای این روزنامه، «شرکت صنعتی هواپیماسازی ایران (هسا)، که انواع مختلفی از هواپیما‌ها و پهپاد‌ها را برای نیرو‌های ایرانی و هوادار ایران تولید می‌کند، در مجتمع متعلق به صنایع شیمیایی نارگستر سپاهان قرار گرفته.»
بیشتر بخوانید: عاملان انفجار سراوان دستگیر شدند
این گزارش‌گر اشاره کرده درست چندروز پس از ادعای اسرائیل دراین‌باره‌که ایران هواپیما‌های بدون سرنشین برای حماس در غزه می‌سازد کارخانه تولید پهپاد ایرانی منفجر شده

امروز صبح خبرگزاری فارس گزارش داد انفجاری در محور شاهین‌شهر، کیلومتر ۷ جاده علویجه شرکت صنایع شیمیایی نارگستر سپاهان به وقوع پیوست. مدیر روابط عمومی اورژانس اصفهان با بیان اینکه این حادثه ۹ مصدوم به جا گذاشت، گفت: در این حادثه اورژانس ۴ کد و اتوبوس آمبولانس به همراه ۲ کد هلال احمر مصدومان را به بیمارستان گلدیس شاهین‌شهر انتقال دادند.

در واکنش به این خبر، یک منبع آگاه در وزارت دفاع وقوع هرگونه آتش‌سوزی در زیر مجموعه‌های این وزارت‌خانه و صنایع وابسته به آن در اصفهان را تکذیب کرد.

این منبع آگاه به نورنیوز گفت: آتش‌سوزی مورد اشاره رسانه‌های معاند متعلق به بخش خصوصی بوده که در امر تولید مواد محترقه فعالیت می‌کند.
خبر های مرتبط
برچسب ها: رویداد24 ، انفجار ، پهباد
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر: