تاریخ انتشار: ۰۹:۳۱ - ۱۲ خرداد ۱۴۰۰
با انعقاد تفاهم نامه همکاری سه جانبه میان ایران خودرو، ساپکو و بانک تجارت

تخصیص ۱۵۰۰ میلیارد تومان تسهیلات، برای تعمیق ساخت داخل

طبق تفاهم سه جانبه ایران خودرو،‌ ساپکو و بانک تجارت، سقف ۵۰۰ میلیارد تومانی تسهیلات بانکی که تا پیش از این در اختیار ایران خودرو قرار می‌گرفت، به هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان افرایش یافت.

تخصیص ۱۵۰۰ میلیارد تومان تسهیلات، برای تعمیق ساخت داخل

رویداد۲۴ ایکوپرس- مدیرعامل گروه صنعتی ایران خودرو در حاشیه مراسم انعقاد این تفاهم نامه، بانک تجارت را یکی از شرکای استراتژیک ایران خودرو در حوزه تامین مالی خواند و با بیان این‌که تسهیلات مذکور با تایید ایران خودرو و ساپکو در اختیار سازندگان قرار خواهد گرفت، تصریح کرد: از محل این تسهیلات در راستای افرایش سرمایه در گردش و داخلی سازی قطعات استفاده خواهد شد.

فرشاد مقیمی، با بیان این‌که اوراق گام یکی از روش‌های جدید تامین مالی بوده که مورد تایید بانک مرکزی نیز قرار گرفته است، عنوان کرد: در مورد تخصیص این اوراق نیز توانستیم توافقات خوبی با بانک تجارت داشته باشیم.

وی اظهار کرد: در مصوبات پیشین شورای پول و اعتبار توانستیم با همکاری بانک تجارت تسهیلات مناسب و قابل توجهی را تامین کرده و تمام این مبلغ را در اختیار قطعه سازان زنجیره تامین ایران خودرو قرار دهیم.

مقیمی تاکید کرد: با اجرای این تفاهم نامه و تامین مالی قطعه سازان، می‌توان تحقق هدف تولید در سال ۱۴۰۰ را تضمین کرد.

رضا دولت آبادی، مدیرعامل بانک تجارت نیز گفت: این تفاهم نامه می‌تواند فعالیت‌های میان بانک، ایران خودرو و شرکت‌های قطعه ساز را گسترش دهد.

وی ابراز امیدواری کرد، با توجه به این‌که یکی از مشکلات حال حاضر شرکت‌های قطعه ساز، کمبود نقدینگی و مطالبات آن‌ها است، این تفاهم نامه بتواند کمک بسیار زیادی به رونق این بخش و صنعت خودروسازی کند.

گفتنی است، تامین سرمایه در گردش شرکت‌های قطعه ساز زنجیره تامین ایران خودرو با رعایت قانون عملیات بانکی بدون ربا و مطابق مقررات و ضوابط داخلی بانک، متناسب با سپرده‌های این دو شرکت نزد بانک، موضوع تفاهم نامه سه جانبه عنوان شده است.

خبر های مرتبط
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر: