تاریخ انتشار: ۱۱:۱۴ - ۲۱ تير ۱۴۰۰
متناسب سازی حقوق بازنشستگان یکی از مطالبات ۱۰ ساله بازنشستگان بود که در سال ۱۳۹۹ از محل منابع مندرج در قانون بودجه سال ۱۳۹۹ اجرایی شده است.

 همسان سازی حقوق بازنشستگان

رویداد۲۴ سازمان برنامه و بودجه کشور، اخیرا اعلام کرده است: متناسب سازی حقوق بازنشستگان در سال ۱۳۹۹ و تداوم آن در سال ۱۴۰۰ عینا بر اساس منابع مندرج در قانون بودجه بوده و به هیچ عنوان تعهد مازاد بر اعتبار نبوده و دولت مستقر به دنبال ایجاد هزینه برای دولت منتخب نیست.

گفتنی است، متناسب سازی حقوق بازنشستگان یکی از مطالبات ۱۰ ساله بازنشستگان بود که در سال ۱۳۹۹ از محل منابع مندرج در قانون بودجه سال ۱۳۹۹ اجرایی شده و با توجه به رشد حدود ۴۵ درصدی حقوق بازنشستگان رضایت جدی بازنشستگان را در پی داشت با توجه به اجرای متناسب‌سازی از مهرماه سال۱۳۹۹ منابع لازم برای تداوم متناسب‌سازی نیز در لایحه بودجه ۱۴۰۰ منظور شده که با تغییراتی در مجلس به تصویب رسید با توجه به ابلاغ قانون بودجه سال ۱۴۰۰ و لحاظ ۱۳۰ هزار میلیارد تومان تداوم متناسب سازی نیز از محل بخشی از منابع مذکور در حال اجرا است.

  برخی به این موضوع معترض هستند که چرا دولت در آخرین سال حضور و فعالیت خود این اقدام را در دستور کار قرار داده و آیا در ۸ سال گذشته ظرفیت لازم به انجام همسان سازی و ارائه لایحه مذکور به مجلس شورای اسلامی وجود نداشته است؟

  منبع: تسنیم
  خبر های مرتبط
  نظرات شما
  نام:
  ایمیل:
  * نظر: