تاریخ انتشار: ۱۵:۴۰ - ۲۸ تير ۱۴۰۰
عضو اتاق فکر واکسن گفت: واریانت جدید کرونا تحت عنوان «لامبدا» از قدرت سرایت و انتقال بیماری بالاتری نسبت به جهش‌های قبلی برخوردار است.

ویروس لامبدا وارد ایران شد؟

رویداد۲۴ دکتر مینو محرز متخصص بیماری‌های عفونی و عضو اتاق فکر واکسن با اشاره به واریانت جدید لامبدا اظهار کرد: ویروس کرونا برعکس ویروس‌های مرس و سارس هر چقدر تغییر پیدا می‌کند و جهش می‌یابد، قدرت آن بیشتر از واریانت‌های قبلی خود می‌شود.

او ادامه داد: واریانت لامبدا در آمریکای جنوبی شناسایی شده و مطالعه روی این جهش جدید ویروس کرونا در حال انجام است. طبق تحقیقات واریانت جدید کرونا تحت عنوان لامبدا از قدرت سرایت و انتقال بیماری بالاتری نسبت به جهش‌های قبلی برخوردار بوده و احتمالا شدت بیماری‌اش هم بیشتر از نوع‌های قبلی کروناست.


بیشتر بخوانید: شرایط کرونایی کشور در مرز فاجعه/ آمارهای تکان‌دهنده از پروتکل‌ها


محرز بیان کرد: خوشبختانه واریانت جدید لامبدا در کشور ما شیوع پیدا نکرده است.

او تاکید کرد: واریانت جدید لامبدا جوانان را بیشتر از نوع‌های قبلی درگیر می‌کند. اگر مردم فاصله‌گذاری اجتماعی را رعایت نکنند، باعث می‌شود تا ابتلای یکی از اعضا، همه افراد خانواده را درگیر کند.

این استاد دانشگاه گفت: تا قبل از انجام واکسیناسیون در هنگام خروج از منزل و حضور در مراکز شلوغ باید از ماسک استفاده کنید. به‌هیچ‌وجه شستن دست‌ها با آب و صابون را فراموش نکنید. مردم باید از برگزاری دورهمی‌های خانوادگی بپرهیزند تا زنجیره انتقال بیماری کرونا قطع شود.

خبر های مرتبط
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر: