تاریخ انتشار: ۱۶:۱۰ - ۱۴ مرداد ۱۴۰۰
تعداد نظرات: ۱ نظر

کمبود بنزین در راه است؟

رکورد مصرف بنزین به ۱۰۷ میلیون لیتر در روز رسیده، این در حالی است که حداکثر تولید روزانه بنزین ۱۱۵ میلیون لیتر بوده و حالا نگرانی برای کمبود بنزین بالا گرفته است.

 بنزین گران می‌شود؟

رویداد۲۴ همزمان با رکوردشکنی مصرف بنزین در تیرماه، برخی از کمبود بنزین در برخی از جایگاه‌های سوخت و تعطیلی موقت آنها خبر دادند.

اسدالله قلی‌زاده، رئیس هیات مدیره انجمن صنفی صاحبان اماکن فروش و عرضه فرآورده‌های نفتی با تائید کمبود بنزین در برخی جایگاه‌های سوخت می‌گوید: نفت‌کش‌ها به روش سنتی بارگیری می‌شوند و به روش سنتی فرآورده را ارسال می‌کنند و هیچ کس نمی‌داند در این فاصله چه اتفاقی برای فرآورده می‌افتد که حاصلش کمبود بنزین است. ما نمی‌دانیم چه کسی در کم‌فروشی فرآورده‌های سوختی نقش دارد که اجازه نمی‌دهد اعتراضات جایگاه‌داران شنیده شود.

قلی‌زاده ادامه می‌دهد: دستگاه نظارتی بر روند حمل سوخت نظارتی ندارد و به جز این، اساسا برنامه منظم و مدونی هم وجود ندارد و معلوم نیست که سوخت در میانه راه چه می‌شود و چرا بنزین به پمپ‌بنزین‌ها کمتر از حد انتظار می‌رسد؟


بیشتر بخوانید: بنزین در ۱۴۰۰ گران می‌شود؟


او تصریح می‌کند: ما به جز مطالبات مالی، مدت‌هاست که با مشکل کیفیت فرآورده و کمبود سوخت درگیر هستیم اما به دلیل نبود نظارت کافی، پاسخ دقیقی برای این پرسش‌ها وجود ندارد.

رئیس هیات مدیره انجمن صنفی صاحبان اماکن فروش و عرضه فرآورده‌های نفتی اضافه می‌کند: همه همکاران ما دچار مشکل‌ هستند و این یکی از هزاران مشکل ما در این صنف است و در این هشت سال آقای زنگنه حتی یک جلسه هم تشکیل نداد تا ما و همکارانمان از مشکلات جایگاه‌ها و در نهایت ورشکستگی‌مان صحبت کنیم.

او در آخر خاطرنشان می‌کند: سنسورها، تلمبه‌ها و ابزارآلات ما همه مستهلک شده‌اند.

خبر های مرتبط
نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۱
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۶:۲۶ - ۱۴۰۰/۰۵/۱۴
0
0
اگر بنزین کمبود شود دلیلش صادرات به لبنان و غزه آیت نه مصرف داخلی
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر: