تاریخ انتشار: ۱۱:۲۴ - ۰۱ شهريور ۱۴۰۰
با وجود سر رسیدن زمان واریز حقوق کارکنان دولت، خبر‌های دریافتی حاکی از این است که کارمندان و بازنشستگان برخی نهاد‌ها هنوز حقوق خود را دریافت نکرده‌اند.

چرا حقوق بازنشستگان هنوز پرداخت نشده است؟

رویداد۲۴  اخبار دریافتی از کارکنان و بازنشستگان برخی ارگان‌های دولتی نظیر وزارت آموزش و پرورش، حاکی از آن است که حقوق پرداختی مرداد آنها هنوز به حساب این افراد واریز نشده است.

مسئولان سازمان برنامه و بودجه در این مورد به باشگاه خبرنگاران جوان گفته‌اند که این اتفاق مسبوق به سابقه بوده اس و گاهی رخ می‌دهد، اما بطور کلی مشکلی بودجه‌ای برای واریز حقوق وجود ندارد و جای نگرانی نیست.

مسئولان این سازمان پیگیری دقیق‌تر را به خزانه‌داری کل‌کشور ارجاع دادند، در عین حال مسئولان صندوق بازنشستگی می‌گویند ۷۰ درصد بودجه پرداخت حقوق را از سازمان برنامه و بودجه می‌گیرند اما تعطیلات ۶ روزه کرونایی سبب تاخیر در پرداختی‌ها شده است.

مسئولان این سازمان می‌گویند در تلاش هستند تا بتوانند تا پایان ساعت اداری امروز، حقوق‌ها را پرداخت کنند.


بیشتر بخوانید: خبر خوش در مورد همسان‌سازی حقوق‌ها


بعید است به امروز برسد

ایلنا، نیز در این موزد گزارش داد که صندوق بازنشستگی کشوری اعلام کرده که تعطیلات ۶ روزه کرونایی، مشکلاتی را برای پرداخت حقوق بازنشستگان به وجود آورده است.

بر اساس این گزارش، حدود ۷۰ تا ۸۰ درصد حقوق‌ها از طریق خزانه تامین می‌شود که این مبلغ هنوز از سوی خزانه کشور به صندوق بازنشستگی پرداخت نشده است.

صندوق بازنشستگی کشور در تلاش است تا پایان وقت ادارای امروز حقوق‌ها را پرداخت کند، اما این موضوع بعید به نظر می‌رسد و ممکن است کار پرداخت حقوق‌ها به روز‌های آینده موکول شود.

خبر های مرتبط
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر: