تاریخ انتشار: ۱۵:۳۲ - ۰۲ شهريور ۱۴۰۰

پاسخ قالیباف به ادعای خط دهی به نمایندگان/ برای حل مشکلات با کسی مماشات نمی‌کنیم

رئیس مجلس شورای اسلامی با تاکید بر این‌که استقلال و انجام وظایف قانونی مجلس امری بسیار مهم است، گفت: در شرایط فعلی هیچ چیزی مهم‌تر از کار کردن برای مردم نیست، پس همان طور که قبلا هم گفته بودم دیگر بهانه‌ای برای کار نکردن وجود ندارد.

پاسخ قالیباف به ادعای خط دهی به نمایندگان/ برای حل مشکلات با کسی مماشات نمی‌کنیم

رویداد۲۴ در جلسه نوبت صبح امروز احمدی‌بیغش نماینده شازند تذکری را مطرح کرد مبنی بر این‌که رئیس مجلس شورای اسلامی جلساتی را تشکیل داده و در خصوص رای اعتماد و یا عدم رای اعتماد خط دهی می‌کند.

با شروع جلسه علنی نوبت عصر امروز، احمد امیرآبادی فراهانی نماینده قم با استناد به ماده ۷۵ آیین‌نامه در تذکری با طرح انتقادات تندی به احمدی بیغش گفت: مگر نمایندگان عروسک خیمه‌شب بازی هستند که هر چیزی را که دیگران می‌گویند گوش دهند. این حرفا توهین به نمایندگان است.

تعداد دیگری از نمایندگان نیز خواستار بیان تذکراتی با استناد به ماده ۷۵ شدند، که قالیباف به دلیل کمبود وقت جهت اتمام بررسی صلاحیت وزرا از آن‌ها خواست که از طرح تذکراتشان منصرف شوند، منتها توضیحاتی را ارائه کرد.

محمد باقر قالیباف رئیس مجلس شورای اسلامی توضیح داد: دوستان حداقل در این ماه‌های اخیر یعنی قبل از انتخابات و یا بعد از انتخابات و بعد از معرفی کابینه به خصوص در چند روز اخیر شاهد بودند که بنده در تمامی جلسات تاکید داشتم که طبق اخبار پنهان و آشکار، امروز دشمنان کشور و انقلاب به دنبال انشقاق و اختلاف بین مجموعه‌های ساختاری هستند.

وی ادامه داد: روز دوشنبه هفته جاری نیز با حضور روسای کمیسیون‌ها و هیات رئیسه باز هم تاکید کردم که هر کسی به دنبال چنین کار‌هایی و زمینه‌سازی آن است بداند به کشور، انقلاب و مردم ظلم کرده، چون مردم درگیر مشکلات معیشتی هستند و جانشان در خطر است بعد ما بخواهیم اختلاف ایجاد کنیم، درست نیست.


بیشتر بخوانید: فراهانی، خطاب به احمدی بیغش: در صحبت‌هایتان وضعیت منافع ملی را در نظر داشته باشید


قالیباف ادامه داد: من هرگز اجازه نمی‌دهم چنین فضایی در مجلس شورای اسلامی ایجاد شود، چون ما تازه اول کار هستیم. در جلسه تودیع و معارفه در قوه قضاییه یعنی زمان تودیع آقای رئیسی و معارفه اقای اژه‌ای هم دو نکته را بیان کردم؛ این‌که دوستان در جبهه انقلاب بدانند دیگر بهانه‌ای برای کارنکردن وجود ندارد و بعد گفتم جبهه انقلاب، دولت، مجلس شورای اسلامی محکوم به موفقیت هستند. هرکسی چنین چیزی را دنبال نکند آب به آسیاب دشمن می‌ریزد. در همان جلسه هم بر لزوم همدلی و همکاری تاکید داشتم، منتها این را هم گفتم که استقلال مجلس مهم است مجلس در راس امور بوده و انجام وظایف قانونی‌اش وظیفه نمایندگان است.

رئیس مجلس شورای اسلامی ادامه داد: در این موضوع با هیچ کسی مماشات نمی‌کنیم، باید با قدرت کار را ادامه دهیم این موضوع روشنی است. من ۴۰ سال در کار اجرایی خدمت به مردم کردم، امروز دوستان بدانند که مهم‌ترین دغدغه مردم سلامت و اقتصاد است، مجلس شورای اسلامی باید این اطمینان را حاصل کند که وزیران پیشنهادی در حوزه‌های معیشتی، اقتصاد و سلامت مردم کار خواهند کرد. در این راه همدلی و همراهی وجود دارد. این موارد را به طور واضح به وزرای پیشنهادی هم گفته‌ام.

وی گفت: آن‌هایی که من را می‌شناسند می‌دانند که جز کار مردم و کارآمدی هیچ چیز دیگر موضوعیت ندارد.

به گزارش ایسنا، در این هنگام تعدادی دیگر از نمایندگان با فریاد خواستار ورود هیات نظارت بر رفتار نمایندگان به ادعا‌های احمدی‌بیغش شدند که قالیباف در واکنش به آن‌ها گفت: طبق آیین‌نامه، هیات نظارت بر رفتار نمایندگان در صورت وجود موضوعی آن را بررسی می‌کنند، در این باره هم هیات نظارت موضوع را بررسی کرده و اظهارنظر کند.

منبع: ایسنا
خبر های مرتبط
نظرات شما