تاریخ انتشار: ۱۵:۵۰ - ۰۳ شهريور ۱۴۰۰

سقوط آزاد قیمت هویج در راه است/ منتظر باشید!

رئیس اتحادیه فروشندگان میوه و سبزی تهران با اشاره به اینکه قیمت هویج در بازار روند نزولی دارد، گفت: تا یکماه آینده قیمت این صیفی به زیر ۱۰ هزار تومان خواهد رسید.

سقوط آزاد قیمت هویج

رویداد۲۴ اسدالله کارگر با اشاره به اینکه قیمت هویج در بازار روند نزولی پیدا کرده است، گفت: قیمت هویج که تا چند روز قبل به ۲۵ هزار تومان در میدان مرکزی میوه و تره بار رسیده بود، هم اکنون به کیلویی ۱۳ تا ۱۷ هزار تومان کاهش یافته و این روند نزولی ادامه دارد.

وی با بیان اینکه هویج با هوای سرد سازگارتر است و در فصول سرد سال کشت بهتری دارد، افزود: هویجی که فصل تابستان در بازار تهران عرضه می‌شود از استان‌های جنوبی و شیراز به تهران می‌آید و با توجه به گرمای هوا و مسافت طولانی کیفیت چندان مطلوبی هم ندارد ضمن اینکه هر سال ما با چنین شرایطی مواجه هستیم اما امسال به دلیل اینکه تقاضا برای هویج افزایش بسیار چشمگیری داشت، قیمت آن نیز بالا رفت.

  کارگر افزود: وقتی که به فصل پاییز نزدیک می‌شویم این محصول در حاشیه تهران، بروجرد و دیگر استان‌ها نیز کشت و کم کم به بازار عرضه می‌شود بنابراین شاهد تعادل قیمت‌ها خواهیم بود و به طور قطع قیمت آن تا یکماه آینده به زیر ۱۰ هزار تومان می‌رسد.

  وی همچنین درباره وضعیت بازار پیاز و مباحث مطرح شده مبنی بر افزایش قیمت این محصول گفت: کمبود پیاز و افزایش قیمت آن را به شدت تکذیب می‌کنم و هیچ مشکلی در عرضه این صیفی به بازار وجود ندارد ضمن اینکه هم اکنون قیمت هر کیلوگرم پیاز زرد، پیاز شیری و پیاز نو در میدان مرکزی میوه و تره بار بین ۳ تا ۵ هزار تومان و عرضه آن نیز به وفور است.

  منبع: مهر
  خبر های مرتبط
  برچسب ها: صیفی جات ، هویج
  نظرات شما