تاریخ انتشار: ۰۹:۰۵ - ۰۷ شهريور ۱۴۰۰
تعداد نظرات: ۳ نظر
عبدالملکی گفت: ساماندهی پرداخت یارانه‌ها یک مسئله در سطح ملی و در سطح حاکمیت است، بنده در وزارت رفاه قطعا نمی‌توانم تصمیم جدید منهای دولت و کلیات دولت بگیرم، اما در دولت برای اینکه بتوانیم به اقشار متوسط و کم درآمد کمک بیشتری بکنیم، اتفاق نظر وجود دارد.

قطع یارانه ثروتمندان جدی شد
رویداد۲۴ وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با بیان اینکه یارانه ۴۵ هزار تومانی اثر رفاهی خاصی ندارد، گفت: می‌توانیم در صورت شناسایی، یارانه افراد متمول را قطع و به مبلغ یارانه خانواده‌های کم درآمد اضافه کنیم.

حجت الله عبدالملکی درباره اینکه آیا با افزایش یارانه‌ها موافق هستید؟ گفت: قطعا این یارانه‌ها که الان پرداخت می‌شود خیلی اثر رفاهی ویژه‌ای ندارد و پارسال هم مصوب شد یارانه‌های معیشتی و یارانه‌های دیگری پرداخت شود، اما تبعیض در پرداخت یارانه‌ها دیده می‌شود.

وی تصریح کرد: می‌توانیم در صورت شناسایی، یارانه افراد متمول را قطع و به مبلغ یارانه خانواده‌های کم درآمد اضافه کنیم.

وزیر تعاون افزود: یارانه آن‌هایی که متمول‌تر هستند باز تاکید می‌کنم به شرطی که بتوانیم شناسایی کنیم، کاهش پیدا می‌کند یا قطع می‌شود و آن‌هایی که متوسط هستند یارانه‌های بیشتری می‌گیرند.

عبدالملکی گفت: ساماندهی پرداخت یارانه‌ها یک مسئله در سطح ملی و در سطح حاکمیت است، بنده در وزارت رفاه قطعا نمی‌توانم تصمیم جدید منهای دولت و کلیات دولت بگیرم، اما در دولت برای اینکه بتوانیم به اقشار متوسط و کم درآمد کمک بیشتری بکنیم، اتفاق نظر وجود دارد.


بیشتر بخوانید: جمعیت مبتلا به فقر مسکن در کشور


تقویت رفاه مردم با کنترل نرخ تورم

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی که از میزان دستمزد کارگران و بازنشسته‌ها با خبر است، تاکید کرد: با کنترل نرخ تورم، سفره‌های آن‌ها رنگین‌تر می‌شود.

عبدالملکی گفت: از میزان دستمزد کارگران با خبرم، درآمد کمی دارند و البته از میران حقوق بازنشستگان هم اطلاع دارم که نسبت به قبل افزایش داشته است و ما به عنوان وزارت مردمی درخواست کاهش و کنترل تورم را داریم تا دخل و خرج این اقشار با هم بخواند.

وزیر رفاه گفت: به عنوان وزارت مردم درخواست داریم سیاست‌های کلان کشور طوری اصلاح شود که ما تورم نداشته باشیم و تا زمانی که این چرخه معیوب اصلاح نشود، نرخ تورم بالا می‌رود و اقشار مختلف تقاضای افزایش درآمد و حقوق دارند.

وی در ادامه گفت: این چرخه معیوب باعث می‌شود مدام شاهد کسری بودجه در دولت و صندوق‌ها و دنبال خلق پول باید باشیم و با این چرخه ما باید به دنبال تورم بدویم؛ در دولت هم اتفاق نظر داشتیم که این چرخه معیوب باید اصلاح شود تا اوضاع رفاهی مردم بهتر شود.

منبع: تسنیم
خبر های مرتبط
برچسب ها: رویداد24 ، یارانه
نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۳
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۰:۱۸ - ۱۴۰۰/۰۶/۰۷
0
0
ایشان مثل پوپولیست های دیگرفقط حرف می زند خوب طرح ایشان برنامه ایشان چی است هیچ فقط مثل ریسی فقط حرف است بنابرین ملت گول حرفهای پوچ وتوخالی اینها رانخواهد خورد
ناشناس
|
United States of America
|
۰۰:۰۱ - ۱۴۰۰/۰۶/۰۸
0
0
شما فقط بلدید سرمایه گزاران رو بپرونید.ابله ها.این سرمایه داران ولیبرالها هستن که پول میارن تا اقتصاد شکوفا بشه.تا اقتصاد یک تکونی بخوره. این جماعت چپی که فقط سرمایه خور وسوسیال خور هستند.وهمیشه نق میزنن مثل خیلی از ایرانی ها و اتباع کشورهای افریقایی و اسیایی که بعد از چند سال اخذ اقامت در اروپا سوسیال خور دولتهای اروپایی هستند.با این کارهای شما اعم از انواع باجگیری ها وانواع رشوه وزیر میزی و سهم که از سرمایه دارها وکارافرینان میخواهید. باعث فرار سرمایه وسرمایه گذار میشد.
ناشناس
|
United States of America
|
۰۶:۱۵ - ۱۴۰۰/۰۶/۰۸
0
0
مگر چقدر سرمایه دار وسرمایه گذار در کشور مانده اند.که همین دوزار یارانه شان را دائما تهدید به قطع شدن میکنید؛شما تنها بلدید کارشکنی کنید وباعث فرار سرمایه دار وسرمایه گذار از کشور شوید؛ایران بهشت سرمایه خوران یقه سفید وآبی وسیاه شده؛ مثل اقازادگان،بجای حمایت از سرمایه دار ولیبرالها باعث فرار آنها میشوید.و به این امر مهم توجه نمیکنید که این سرمایه دار است که باعث با سرمایه خود باعث چرخش یک اقتصاد پکیده میشود؛این سرمایه گذار است که باعث توسعه اقتصادی واجتماعی وفرهنگی یک جامعه عقب مانده مثل ایران میشود؛ولی این سوسیالیستهای مفت خور وغر غرو که جز ایراد گرفتن هنری ندارند.دائما به اقتصاد سرمایه داری،ایراد میگیرند.هر کسی بخواهد کاری کند اینقدر سنگ اندازی میکنید که از کرده خود پشیمان شود و عطای کار به لقایش می بخشد.تا طرز فکر باج گرفتن وسهم خواهی از کارفرما وسرمایه گذار در بین مردم ایران حکمفرماست کسی راغب نیست ولو اینکه با بدست اوردن سود بالا در ایران سرمایه گذاری کند.متاسفانه اغلب ایرانی ها عادت به مفت خوری کردن وباج گرفتن دارند.مثل ایرانی های پناهنده شده در اروپا که حتی بعد از اخذ اقامت هم دنبال کار نمیروند وسوسیال خور کشورهای غربی اند.تایید کنید شاید یکی از مسئولین اقتصادی چشمش به این عرایض بیفتد .نگاهشان را نسبت به سرمایه گذار وسرمایه دار تغییر دهند.بدرود.
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر: