تاریخ انتشار: ۱۵:۱۱ - ۱۱ شهريور ۱۴۰۰
تعداد نظرات: ۱ نظر

پرداخت دیه به قربانیان؛ حداقل مجازات کسانی که مانع ورود واکسن شدند

از آنجایی که اقدامات فعلی مدیران ذی‌ربط تقصیر از نوع تفریط است و کوتاهی و قصور آنها مرگ‌ومیر و شیوع بالای این ویروس را در کشور ایجاد کرده است، باید به قوه قضائیه معرفی شده تا در دادگاه عادلانه محاکمه و مجازات شوند.

واردات واکسن کرونا

رویداد۲۴ روزنامه اعتماد با اشاره به ممانعت مسئولان ستاد مبارزه با کرونا نوشت: بر اساس ماده ٢٩٥ قانون مجازات اسلامی، «هرگاه کسی فعلی که انجام آن را برعهده گرفته یا وظیفه خاصی را که قانون بر عهده او گذاشته است، ترک کند و به سبب آن، جنایتی واقع شود، چنانچه توانایی انجام آن فعل را داشته باشد، جنایت حاصل به او مستند می‌شود و حسب مورد عمدی، شبه‌عمدی، یا خطای محض است، مانند اینکه مادر یا دایه‌ای که شیردادن را برعهده گرفته است، کودک را شیر ندهد یا پزشک یا پرستار وظیفه قانونی خود را ترک کند».

از آنجایی که اقدامات فعلی مدیران ذی‌ربط تقصیر از نوع تفریط است و کوتاهی و قصور آنها مرگ‌ومیر و شیوع بالای این ویروس را در کشور ایجاد کرده است، باید به قوه قضائیه معرفی شده تا در دادگاه عادلانه محاکمه و مجازات شوند. به نظر می‌رسد در خوشبینانه‌ترین حالت، ضمان دیه متوفیان بر عهده مدیران مقصر است.

خبر های مرتبط
نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۱
ناشناس
|
Netherlands
|
۲۳:۴۷ - ۱۴۰۰/۰۶/۱۱
0
0
به گرفتاریهای ملت و واکسیناسیون و سلامتی ملت بصورت اساسی برسید که اگر با اینهمه گرفتاریهای کشور، اسرائیلیها فردا پس فردا با ناتوی عربی که برنامه شونو می چینند،، یک بامبولبازی در بیارن آنوقت حساب کتابتان با کرام الکاتبین است؟!
نظرات شما