تاریخ انتشار: ۱۲:۴۶ - ۱۴ شهريور ۱۴۰۰

سود تسهیلات مسکن افزایش می‌یابد؟

مدیرکل مسکن روستایی بنیاد مسکن با اشاره به معرفی ۶۰ هزار نفر برای دریافت وام ۱۰۰ میلیونی مسکن گفت: آماده مشارکت در اجرای قانون جهش تولید مسکن هستیم.

افزایش سود تسهیلات مسکن

رویداد۲۴ حمیدرضا سهرابی یادآور شد: مسائل تسهیلات مسکن روستایی برای احداث، بهسازی و مقاوم‌سازی ۲۰۰ هزار واحد مسکن روستایی برای هر واحد ۱۰۰ میلیون تومان با سود ۵ درصد و بازپرداخت ۲۰ ساله تعیین شده است.

وی با اشاره به اینکه پرداخت تسهیلات از طرف بانک‌های عامل ابلاغ شد، افزود: هم‌اکنون نزدیک ۶۰ هزار واحد به بانک‌های عامل معرفی شدند و حدود ۱۰ هزار واحد با بانک‌های عامل قرارداد امضا کرده و تسهیلات را دریافت کردند.

  وی یادآور شد: در قانون جهش تولید مسکن به صراحت قید شده که احداث و بهسازی و نوسازی ۲۰۰ هزار واحد روستایی از جهش تولید مسکن جداست. بر اساس برنامه‌های تعریف و تعیین شده، بنیاد مسکن همواره اعلام کرده چنانچه در شهرهای کوچک و شهرهای تا ۱۰۰ هزار نفر جمعیت امکان مشارکت بنیاد فراهم شود، آمادگی برای احداث مسکن و مشارکت در اجرای طرح وجود دارد.


  بیشتر بخوانید: متقاضیان وام ودیعه مسکن بخوانند


  مدیرکل مسکن روستایی بنیاد مسکن، اعلام کرد: ۲۰۰ هزار واحد مسکن روستایی طبق قانون برنامه ششم توسعه و قانون دائمی قانون ساماندهی اجرا می‌شود. چنانچه مصوب شود تا در شهرهای با جمعیت بالاتر اجرا شود احتمال آنکه سود تسهیلات بیشتر و گرانی کمتری داشته باشد نیز وجود دارد.

  وی با اشاره به اینکه هنوز برنامه نهایی مشارکت بیناد مسکن در اجرای قانون جهش تولید مسکن، ابلاغ نشده است، توضیح داد: پیشنهادهایی از سوی وزارت راه و شهرسازی در حال تنظیم است که در ۱۰ روز آینده معین و اعلام خواهد شد. مقرر شده تا در جهش تولید مسکن سود تسهیلات بیشتر باشد.

  منبع: تسنیم
  خبر های مرتبط
  نظرات شما