تاریخ انتشار: ۱۵:۱۳ - ۲۲ مهر ۱۴۰۰
وضعیت بازار در روز پنج شنبه تا حدی تاثیر سفر یکی از مقام‌های اتحادیه اروپا به ایران است. اگر خبر مثبتی از این سفر منتشر نشود، احتمال رشد بیشتر اسکناس آمریکایی وجود دارد.

سیگنال افزایشی به بازار دلار
رویداد۲۴ رشد سهام پتروشیمی زاگرس در بورس که مستقیما به قیمت دلار وابسته است و سخنان وزیر خارجه آمریکا پیش بینی‌ها از نزول قیمت دلار را تعدیل کرد.

به گزارش اقتصادنیوز، در هفته‌ای که دلار نزدیک به هزار تومان ارزش خود را از دست داد، یک نماد در بازار سهام بیش از ۶ درصد افزایش قیمت را ثبت کرد. نماد زاگرس در روز چهارشنبه توانست وارد کانال ۳۲ هزار تومان شود. این نماد به طور معمول برای معامله گران حرفه‌ای بازار اهمیت زیادی دارد، چرا که گفته می‌شود وابستگی مستقیمی به قیمت دلار دارد.

از نگاه برخی معامله گران افزایش نماد زاگرس در روز‌های کاهشی دلار به معنای آن است که بخشی از بازیگران بازار سهام، افت قیمت دلار را مداوم نمی‌دانند. رشد نماد یاد شده از آن جهت قابل توجه است که در هفته گذشته اکثر نماد‌های بازار سهام افت قیمت را تجربه کردند و در مجموع شاخص کل و شاخص هم وزن، رکورد‌های کاهشی هفتگی را به ثبت رساندند.

جدا از پیام زاگرس به بازار ارز، روز چهارشنبه یک سیگنال افزایشی دیگر نیز به بازار دلار رسید. وزیر امور خارجه آمریکا در زمانی که تصور می‌شد، زمان شروع مذاکرات هسته‌ای نزدیک شده است، عنوان کرد که ایران در بازگشت به برجام جدی نیست. او حتی بیان کرد که فرصت برای بازگشت به پایبندی برجام در گفتگو‌های هسته‌ای کوتاه می‌شود.

در چنین شرایطی کمی از خوشبینی معامله گران دلاری کاسته شد و حداقل مرز ۲۷ هزار تومانی قیمت دلار با قوت بیشتری حفظ شد. به گفته فعالان، با این حال، هم چنان فضای کاهشی در بازار داخلی برجسته است و در صورتی که حمایت ۲۶ هزار و ۸۰۰ تومان از دست برود، احتمال رشد بیشتر فروش‌ها وجود دارد. به نظر می‌رسد وضعیت بازار در روز پنج شنبه تا حدی تاثیر سفر یکی از مقام‌های اتحادیه اروپا به ایران باشد. اگر خبر مثبتی از این سفر منتشر نشود، احتمال رشد بیشتر اسکناس آمریکایی وجود دارد.

خبر های مرتبط
برچسب ها: رویداد24 ، قیمت دلار
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر: