تاریخ انتشار: ۱۵:۱۷ - ۲۶ مهر ۱۴۰۰
تعداد نظرات: ۴ نظر

وزیر راه: قرار نیست سالی یک میلیون مسکن بسازیم!

وزیر راه و شهرسازی درباره مسائل مختلفی از جمله قیمت بلیت هواپیما، چگونگی و جزئیات ساخت چهار میلیون واحد مسکن، ایجاد بانک زمین، ورود شرکت‌های خارجی به ساخت مسکن و ... صحبت کرد.

وزیر راه: قرار نیست سالی یک میلیون مسکن بسازیم!

رویداد۲۴ رستم قاسمی در حاشیه مراسم تودیع و معارفه مدیرعامل شرکت راه آهن جمهوری اسلامی ایران در پاسخ به سوال خبرنگار ایسنا، مبنی بر اینکه چرا تاکنون تکلیف قیمت بلیت هواپیما مشخص نشده است و ایرلاین‌ها بدون داشتن مصوبه و اختیار قانونی اقدام به افزایش نرخ پرواز‌های داخلی کرده اند؟ اظهار کرد: قیمت بلیت هواپیما به دلیل رعایت پروتکل‌های بهداشتی به ویژه محدودیت پذیرش ۶۰ درصدی مسافر در پرواز‌های داخلی افزایش یافته بود که امیدواریم با بهبود شرایط کشور از نظر شیوع ویروس کرونا و برداشته شدن این محدودیت بتوانیم قیمت بلیت هواپیما را تعدیل کنیم.

وی افزود: محدودیت ۶۰ درصدی پذیرش مسافر در ناوگان حمل و نقل عمومی بر اساس مصوبات ستاد ملی مقابله با کرونا اتفاق افتاده است که هم اکنون در جلسات ستاد ملی مقابله با کرونا در حال بحث و بررسی برای اعمال تغییرات در این پروتکل‌ها هستیم.

جزئیات ساخت چهار میلیون واحد مسکن در دولت سیزدهم

وزیر راه و شهرسازی همچنین در پاسخ به سوالی درباره چگونگی و جزئیات ساخت چهار میلیون واحد مسکن در دولت سیزدهم گفت: درباره مسکن به دلیل قانون جهش تولید و خواست دولت مقرر شده تا چهار سال آینده چهار میلیون واحد مسکونی در کشور ساخته شود و در این راستا اخیرا قانون خوبی در مجلس طی ماه گذشته ابلاغ شد که می‌تواند کمک بزرگی به مردم برای صاحبخانه شدن کند.

قاسمی ادامه داد: البته وعده ساخت چهار میلیون واحد مسکونی در دولت سیزدهم به این معنی نیست که در هر سال یک میلیون واحد ساخته خواهد شد. چرا که همه می‌دانیم ساخت مسکن حدود یک سال و نیم زمان می‌برد؛ بنابراین از ابتدا این مسئله را اعلام کردیم که در وهله نخست باید تا حدود دو میلیون واحد مسکونی شروع کنیم و هم اکنون عملیات اجرایی آن نیز در شرف آغاز شدن است.

منبع: ایسنا
خبر های مرتبط
نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۴
مردم
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۶:۴۰ - ۱۴۰۰/۰۷/۲۶
0
0
پس می خواهی چه گهی بخوری .....خرتان از پل گذشت
ناشناس
|
Germany
|
۱۸:۲۶ - ۱۴۰۰/۰۷/۲۶
0
1
هنوزحرفهای ریس جمهورشش کلاس سوادما عرق ان خشک مشده که درتبلیعاتش اعلام کرده سالی یکملیون خانه خواهد ساخت که دولتش کسردار شریک بابک زنجانی زیرحرف ربسی زده که منطورربسی این نبود وحرفهای ریسی رسنبل کند باباملت ازهمان زمان می دانست که این حرفها تبلیعات است درحرحال ملت اصلا به این دولت باورندارد
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۲:۴۶ - ۱۴۰۰/۰۷/۲۶
0
0
غلط کردی زر زدی که سالی یک میلیون مسکن می سازی
که الان تازه به هوش اومدی که زر زیادی زدی
ناشناس
|
Netherlands
|
۰۰:۳۷ - ۱۴۰۰/۰۷/۲۷
0
1
خیلی جالب است همین امشب ریسی درصحبت خودباملت ازساخت ۴ملیونی صحبت می کند ولی وزیرمجری این کارقاسمی سازدیگری برای خودش کوک می کند وبااین دولت ناهماهنگ قراراست طرح ساخت ۴ملیون بنارااجرایی کنند البته وقتی تخصص وتجربه درکشورنادیده گرفته می شود وسکان یک کشوربزرگ با۸۵ملیون انسان دردست یک ادم باسوادکلاسیک ۶ ابتدایی دردست می گیردازطرف ستادهای مهندسی کارهاازاین بهترنخواهد شد ودراینده نزدیک ملت ایران قدردولت روحانی وتیم متخصص انراخواهند فهمید هرچند دراین ۸سال با دولت روحانی همکاری نکرده است که این دولت تمام برنامه هایش رااجرایی کنند وتاریخ کشوربعدا قصاوت عادلانه ایی از ایام خواهد کرد
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر: