تاریخ انتشار: ۱۲:۵۴ - ۰۴ آبان ۱۴۰۰
شاکری، عضو کمیسیون عمران مجلس:

کوتاهی سازمان هواپیمایی و وزارت راه عامل افزایش قیمت بلیت ایرلاین هاست

یک عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی، تاکید کرد: امروز تمام ایرلاین‌ها به صورت فول مسافر سوار می‌کنند و در عین حال افزایش قیمت نیز داشته اند.

کوتاهی سازمان هواپیمایی و وزارت راه عامل افزایش قیمت بلیت ایرلاین هاست

رویداد۲۴ اقبال شاکری با انتقاد از روند افزایش قیمت بلیت هواپیما، بیان کرد: کوتاهی سازمان هواپیمایی کشوری و معاونت مربوطه در وزارت راه و شهرسازی مهم‌ترین عامل رشد بی رویه قیمت بلیت ایرلاین‌ها به شمار می‌رود.

به گزارش ایسنا، این عضو کمیسیون عمران مجلس در ادامه با بیان اینکه این کمیسیون تاکنون چندین بار با وزیر راه و شهرسازی و معاونت راه در این خصوص جلسه برگزار کرده و این مسئله مطرح شده است، اظهار کرد: قرار بر این بوده که ۶۰۰ کیلومتر در تعیین قیمت بلیت مبنا قرار گیرد و براساس آن برنامه ریزی صورت گیرد. امروز به صورت غیر رسمی استفاده از ۶۰ درصد ظرفیت هواپیما‌ها کنار گذاشته شده و همه پرواز‌ها با تمام ظرفیت انجام می‌شود.

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: امروز تمام ایرلاین‌ها به صورت فول مسافر سوار می‌کنند و در عین حال افزایش قیمت نیز داشته اند. در جلسه هفته گذشته کمیسیون عمران، دو هفته فرصت به وزارت راه و شهرسازی و سازمان هواپیمایی داده شد تا علل وضعیت موجود را بررسی و گزارش آن را به مجلس ارائه کنند.

شاکری تاکید کرد: این افزایش قیمت برای بار اول نیست و برای چندمین بار رخ داده است. این امر نشان می‌دهد سازمان هواپیمایی کنترلی بر روی ایرلاین‌ها نداشته و یا با ترک فعل بر تخلف آنان چشم پوشی می‌کند.

وی تصریح کرد: کمیسیون عمران با جدیت این موضوع را دنبال می‌کند و در جلسه هفته آتی کمیسیون، منتظر گزارش سازمان هواپیمایی و وزارت راه درخصوص علت این موضوع هستیم.

منبع: ایسنا
خبر های مرتبط
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر: