تاریخ انتشار: ۱۰:۴۵ - ۲۹ آبان ۱۴۰۰

قیمت طلا در مسیر ریزش

قیمت هر اونس طلا در پایان معاملات روز گذشته با ۰.۷۱ درصد کاهش به ۱۸۴۵ دلار و ۷۴ سنت رسید.

پیش بینی قیمت طلا

رویداد۲۴ به دنبال اظهارات یک مقام ارشد فدرال رزرو که خواستار انقباضی شدن سریعتر سیاست پولی شد و تقویت دلار قیمت طلا روز جمعه کاهش داشت و به پایین ترین رقم یک هفته گذشته رسید.

بر اساس این گزارش، قیمت هر اونس طلا در پایان معاملات روز گذشته با ۰.۷۱ درصد کاهش به ۱۸۴۵ دلار و ۷۴ سنت رسید. قیمت فلز زرد در پایان معاملات آتی دیروز برای تحویل در ماه فوریه با ۰.۵۲ درصد کاهش به ۱۸۵۴ دلار و ۳۰ سنت رسید.

  شاخص ارزش دلار دیروز در برابر سبد ارزهای رقیب نیم درصد افزایش داشت و موجب گرانتر شدن طلا برای خریدارانی شد که از ارزهای دیگر استفاده می کنند.

  ادوارد مویا تحلیلگر ارشد موسسه اوآندا در این باره گفت: «پس از برخی اظهارات مقام های فدرال رزرو در خصوص ضرورت سرعت بخشیدن به انقباضی شدن سیاست های پولی که سبب تقویت ارزش دلار شد قیمت طلا رو به کاهش گذاشته است.»

  وی افزود: «تورم و اظهارات مقام های فدرال رزرو عوامل اصلی در تعیین جهت حرکت قیمت طلا هستند و در حال حاضر تجار باید منتظر بمانند و ببینند طی چند هفته آینده چه اتفاق می افتد.»

  کریستوفر والر از مقام های ارشد فدرال رزرو گفت، بانک مرکزی آمریکا باید روند کاهش خرید اوراق قرضه را سرعت ببخشد تا زمینه را برای افزایش نرخ بهره فراهم سازد.

  طلا به شدت نسبت به افزایش نرخ بهره در آمریکا حساس است زیرا چنین افزایشی سبب افزایش هزینه فرصت سرمایه گذاری در بازار طلا می شود.

  پس از انتشار خبرهایی در مورد اینکه اتریش بار دیگر مقررات قرنطینه را برای مقابله با موج جدید شیوع کرونا به اجرا می گذارد و همچین احتمال اتخاذ رویکرد مشابه از سوی آلمان بازارهای بورس شاهد افت شاخص ها بودند.

  منبع: تسنیم
  خبر های مرتبط
  برچسب ها: قیمت طلا
  نظرات شما