تاریخ انتشار: ۱۵:۳۷ - ۰۵ آذر ۱۴۰۰

جهش جدید کرونا بازار طلا را منفجر کرد

کشف سویه جدید کرونا در آفریقای جنوبی و اعمال محدودیت های مسافرتی، قیمت طلا در بازارهای جهانی حدود ۲۲ دلار در هر اونس گران شد.

پیش‌بینی قیمت طلا

رویداد۲۴ امروز در بازارهای جهانی قیمت طلا به شدت افزایش یافت، خبر احتمال گسترش سویه جدید از کرونا باعث شد که سرمایه گذاران روی طلا بیشتر گرایش داشته باشند.

در شرایطی که بازار ریسک زیادی دارد سرمایه گذاری روی طلا بیشتر می شود چرا که سرمایه گذاری روی این فلز گرانبها حاشیه امن بیشتری دارد.

  امروز قیمت هر اونس طلا با ۲۱.۸ دلار افزایش در لحظه انتشار خبر و ۱.۲۲ درصد رشد به قیمت ۱۸۱۰ دلار و ۲۰ سنت به فروش رفت، این فلز زرد امروز در کمترین زمان ۱۷۹۵ دلار و در بیشترین زمان به قیمت ۱۸۱۲ دلار معامله شد.

  قیمت این فلز گرانبها امروز در مقایسه با یکماه گذشته ۱۳ دلار و نسبت به یکسال گذشته ۱۰ سنت رشد داشت.


  بیشتر بخوانید: صعود دوباره قیمت‌ها در بازار طلا و سکه


  خبرگزاری رویترز نوشت: امروز قیمت طلا به دلیل نگرانی شدید ازگسترش سویه جدید کرونا رشد کرد و سرمایه گذاران را به این سمت  کشید.

  این سویه جدید در آفریقای جنوبی دیده شده و احتمالا انگلیس و تعداد زیادی از کشورهای دیگر را مجبور کند تا محدودیت های مسافرتی خود را بیشتر کنند.

  عامل دیگری که به رشد قیمت طلا کمک کرد کاهش ارزش ۲ صدم درصدی دلار بود که از قیمت اوج خود فاصله گرفت.

  زمانی که ارزش دلار کاهش می یابد طلا را برای خریداران با دیگر ارزها ارزانتر می سازد و تقاضا برای این فلز را افزایش می دهد.

  منبع: فارس
  خبر های مرتبط
  خبر های مرتبط
  برچسب ها: قیمت طلا
  نظرات شما