تاریخ انتشار: ۰۹:۳۷ - ۰۶ آذر ۱۴۰۰

ویروس جدید به جان بازار طلا و سکه افتاد!

شماری از بازیگران بازار باور دارند در صورتی که در روز جاری دلار به بالای محدوده ۲۹ هزار و ۲۰۰ تومان نفوذ کند، سکه امامی نیز می تواند بار دیگر به سوی قله ۱۲ میلیون و ۸۰۰ هزار تومانی حرکت کند.

قیمت طلا و سکه

رویداد۲۴ واریانت جدید(جهش) ویروس کرونا در مقاطعی از روز جمعه موجب شد که میزان خریدها در بازار طلا افزایش پیدا کند. طلا در مقطعی از روز جمعه به کمک خبر این ویروس به بالای مرز هزار و ۸۰۰ دلار صعود کرد. درست است که در انتهای وقت طلا به کانال هزار و ۷۰۰ دلاری بازگشت، ولی زنده شدن احتمال برگشت طلا می تواند زمینه ساز کاهش انتظارات نزولی در بازار سکه شود. در کنار این، در هفته گذشته سکه توانست علی رغم سقوط بهای طلای جهانی با افزایش بهای دلار حدود یک درصد افزایش قیمت را به ثبت برساند.

شماری از بازیگران بازار باور دارند در صورتی که در روز جاری دلار به بالای محدوده ۲۹ هزار و ۲۰۰ تومان نفوذ کند، سکه امامی نیز می تواند بار دیگر به سوی قله ۱۲ میلیون و ۸۰۰ هزار تومانی حرکت کند.

فضای تردید در بازار سکه

در بازار پشت خطی، دیروز معامله گران بیشتر در حالت تردید و انتظار قرار داشتند. از یک سو تمایل زیادی برای خرید وجود نداشت و از سوی دیگر، فروشندگان نیز قدرت زیادی را از خود نشان نمی دادند. در این فضا، عموما سکه در کانال ۱۲ میلیون و ۶۰۰ هزار تومانی زندانی بود. ماندن فلز گران بهای داخلی بالای محدوده ۱۲ میلیون و ۵۰۰ هزار تومانی، امیدهای صعودی را در بازار زنده نگه داشته است ولی تا زمانی که سکه به بالای محدوده ۱۲ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان نفوذ نکند، ‌خریداران بیشتری وارد بازار نخواهند شد.

به گفته فعالان،‌ فاز نزولی تنها در صورتی در بازار سکه جدی خواهد شد که اسکناس آمریکایی به زیر محدوده ۲۸ هزار و ۸۰۰ تومان برود.

منبع: اقتصاد نیوز
خبر های مرتبط
خبر های مرتبط
برچسب ها: قیمت طلا
نظرات شما