تاریخ انتشار: ۲۰:۵۰ - ۱۴ آذر ۱۴۰۰
توسط مدیران عامل گروه صنعتی ایران خودرو و شرکت پخش فرآورده‌های نفتی

قرارداد تولید ۴۵ هزار خودروی تاکسی و وانت دوگانه‌سوز امضا شد

قرارداد تولید ۴۵ هزار خودروی تاکسی و وانت دوگانه‌سوز با حضور معاون وزیر نفت در امور پالایش و پخش و معاون وزیر صمت در امور صنایع، میان گروه صنعتی ایران خودرو و شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی به امضا رسید.

ایران خودرورویداد۲۴ معاون وزیر نفت و مدیرعامل شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده های نفتی ایران در مراسم امضای این قرارداد، گفت: تحولات خوبی در صنعت خودرو انجام شده است، وزارت نفت پیش بینی تولید تعداد ۴۵ هزار خودرو دوگانه سوز را از بند «ق» تبصره دوازده، عملیاتی کرده است.

جلیل سالاری، افزود:‌ وزارت نفت در بخش تولید و حمایت از صنعت داخلی توانسته ۷۵ درصد از تجهیزات را بومی‌سازی کند.

وی با بیان این که در بخش پژوهش باید محصول محور عمل کرد، گفت: در افزایش تولید خودروهای دوگانه سوز هم مشتری مداری و هم مدیریت مصرف سوخت اتفاق خواهد افتاد.

سالاری ادامه داد:‌ وزارت نفت همیشه نقش حمایتی داشته است، با توجه به این رسالت، امروز این قرارداد به امضا رسید.

وی خاطرنشان کرد: باید در بخش های دیگر شرایطی فراهم شود که باتوجه به تبصره سیزده که قبلا وجود داشته، ناوگان فرسوده را جایگزین کنیم، تا این‌که تمرکز را بر تبدیل کارگاهی بگذاریم.

گفتنی است، مهدی صادقی نیارکی، معاون امور صنایع وزارت صمت، جلیل سالاری، معاون و مدیرعامل شرکت ملی پالایش و پخش فراورده های نفتی ایران، کرامت ویس کرمی، مدیرعامل شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی، مدیرعامل و جمعی از مدیران ارشد گروه صنعتی ایران خودرو، در مراسم انعقاد قرارداد حضور داشتند.

نظرات شما