تاریخ انتشار: ۱۶:۵۲ - ۱۶ آذر ۱۴۰۰
تعداد نظرات: ۳ نظر

نگرانی درباره افزایش قیمت بنزین/ تغییر سهمیه ها در راه است؟

به گزارش مرکز پژوهش‌های مجلس، دولت روی هر لیتر بنزین بیش از ۲۵۰۰ تومان و روی هر لیتر گازوئیل بیش از ۶ هزار و ۵۵۰ تومان یارانه پرداخت می‌کند و دولت می‌خواسته قیمت گازوئیل را در بودجه سال ۱۴۰۰ افزایش دهد که مجلس مانع آن شده است.

افزایش قیمت بنزین

رویداد۲۴ به گفته برخی از کامیون‌داران، سهمیه سوخت آنها واریز نشده و یا برخی دیگر می‌گویند میزان سهمیه موجود در کارت آنها کمتر از ماه‌های قبل بوده است. اما آیا سهمیه سوخت کامیون‌ها تغییر کرده است؟

احمد کریمی، دبیر کانون کامیون‌داران می‌گوید: سهمیه سوخت‌ کامیون‌داران کم نشده است. پس از حمله سایبری به جایگاه‌ها، سهمیه‌ها به هم ریخته شده است. این حمله موجب شده موجودی کارت برخی از کامیون‌ها صفر و سهمیه برخی دیگر، نامشخص شود. این مشکل تا یک هفته پیش هم ادامه داشت.

  کریمی ادامه می‌دهد: پنجشنبه و جمعه این هفته، اطلاعاتی که باید از طریق سازمان راهداری به سامانه وزارت نفت می‌رفت با مشکل مواجه شد و این موجب شد حدود ۲۰ هزار ناوگان دیرتر سهمیه سوخت بگیرند و این تصور به وجود بیاید که سهمیه کم شده ست.

  او خاطرنشان می‌کند: سهمیه بنزین و گازوئیل کامیون‌دارها تغییری نکرده و تنها مشکلات مقطعی به وجود آمده که به زودی حل می‌شود.

  حمله سایبری به سامانه سوخت، چهارم آبان ماه سال ۱۴۰۰ رخ داد و سوخت‌گیری در جایگاه‌های عرضه سوخت در کل کشور متوقف و بسیاری از پمپ‌بنزین‌ ها تعطیل شدند.


  بیشتربخوانید: هشدار وزیر نفت؛ پشت پرده کمبود بنزین در ایران چیست؟

  چرا مردم نگران احتمال افزایش قیمت حامل‌های انرژی‌اند؟

  هر سال و در آستانه تصویب قانون بودجه، بحث افزایش حامل‌های انرژی و گازوییل مطرح می‌شود. امسال هم از این قائده هم مستثنا نبود؛ به خصوص که رییس کمیسیون انرژی، تابستان امسال از واقعی کردن قیمت حامل‌های انرژی صحبت کرده بود و بعد از اختلال در سامانه سوخت‌گیری هم زمزمه‌های افزایش قیمت حامل‌های انرژی و به خصوص بنزین و گازوییل در ایران مطرح شد.

  به همین دلایل هم با وجود این دولت و مجلس هر دو افزایش قیمت حامل‌های سوخت را رد کرده بودند اما همچنان، عده‌ای از احتمال افزایش قیمت بنزین و گازوئیل اظهار نگرانی می‌کنند.

  قیمت گازوییل چقدر است؟

  آبان ماه ۹۸ آخرین باری بود که بنزین گران شد اما قیمت گازوییل و سی ان جی بدون تغییر ماند.

  به گزارش مرکز پژوهش‌های مجلس، دولت روی هر لیتر بنزین بیش از ۲۵۰۰ تومان و روی هر لیتر گازوئیل بیش از ۶ هزار و ۵۵۰ تومان یارانه پرداخت می‌کند و دولت می‌خواسته قیمت گازوئیل را در بودجه سال ۱۴۰۰ افزایش دهد که مجلس مانع آن شده.

  منبع: اقتصاد نیوز
   
  خبر های مرتبط
  نظرات بینندگان
  انتشار یافته: ۳
  ناشناس
  |
  Iran (Islamic Republic of)
  |
  ۱۱:۵۵ - ۱۴۰۰/۰۹/۱۷
  0
  1
  لعنت برپدرومادرتون خدالعنتتون کنه خداازتون نگذره خیرنبینیدکه میخواین بنزین وگازروگرون کنید
  مجید
  |
  Iran (Islamic Republic of)
  |
  ۱۴:۰۶ - ۱۴۰۰/۰۹/۱۷
  0
  0
  خوب مردم خوب می‌فهمند مسافران بنده میگفتند که هنوز روز خوشی خوبی ماست حالا میشه پی به حرف شریف برد که گفت مردم ما خودشون انتخاب کردن که اینطوری زندگی کنن خدا عاقبت ما رو با این گروه به خیر کنه
  ناشناس
  |
  Iran (Islamic Republic of)
  |
  ۱۶:۰۰ - ۱۴۰۰/۰۹/۱۷
  0
  1
  ازجون مردم چی میخاید بزارید یه روز بدون استرس زندگی کنیم
  نظرات شما
  نام:
  ایمیل:
  * نظر: