تاریخ انتشار: ۱۱:۰۱ - ۰۹ بهمن ۱۴۰۰

پایان خواب زمستانی در بازار ارز؟

قیمت دلار طی سه هفته گذشته حوالی مرز ۲۸ هزار تومان نوسان داشته است. با این حال امروز شنبه نهم بهمن احتمالا شاهد اعداد و ارقام جدیدی در بازار ارز خواهیم بود

ایان خواب زمستانی در بازار ارز؟

رویداد۲۴ قیمت دلار امروز شنبه نهم بهمن احتمالا کار خود را با پیشروی در کانال ۲۸ هزار تومان آغاز می‌کند. ارزش دلار آزاد هفته قبل حوالی مرز ۲۸ هزار تومان بود، اما در معاملات فردایی روز جمعه هشتم بهمن شاهد خرید و فروش این اسکناس با رقم ۸ هزار و ۳۵۰ تومان بودیم. محدوده‌ای که دلار سه هفته پیش از آن عقب‌نشینی کرده بود. حالا به‌نظر می‌رسد تحت تاثیر توقف هشتمین دور از مذاکرات وین دلار دوباره جسارت پیدا کرده و در اولین روز قصد پیشروی دارد.

نوسان سه هفته‌ای دلار حوالی مرز ۲۸ هزار تومان

قیمت دلار طی سه هفته گذشته حوالی مرز ۲۸ هزار تومان درجا زده است. ارزش اسکناس آمریکایی از روز شنبه ۱۸ دی تا روز پنجشنبه هفتم بهمن بین دو محدوده ۲۸ هزار و ۳۵۰ تومان تا ۲۷ هزار و ۶۰۰ تومان رفت و برگشت داشته و هرگز از این دو رقم عبور نکرده است. البته منظور از عبور نکردن دلار از این دو رقم، قیمت نرخ اسکناس آمریکایی در پایان معاملات روزانه است وگرنه کمترین نرخ لحظه‌ای این اسکناس طی این مدت ۲۷ هزار و ۳۵۰ تومان بوده و این رقم در بالاترین سطح خود به ۲۸ هزار و ۴۰۰، ۵۰۰ تومان رسیده است. با این حال نوسان دلار طی سه هفته گذشته را باید حول‌وحوش مرز ۲۸ هزار تومان درنظر بگیریم.

تغییر قیمت دلار طی سه هفته گذشته

قیمت روز شنبه ۱۸ دی

قیمت روز پنجشنبه هفتم بهمن

کف قیمت دلار طی سه هفته گذشته

سقف قیمت دلار طی سه هفته گذشته

نوسان دلار طی سه هفته گذشته

۲۸ هزار و ۳۵۰ تومان

۲۸ هزار و ۵۰ تومان

۲۷ هزار و ۶۰۰ تومان

۲۸ هزار و ۳۵۰ تومان

۷۵۰ تومان

چرا دلار ۲۰ روز درجا زد؟

قیمت دلار از ابتدای سال بین دو محدوده ۲۱ هزار و ۹۰۰ تومان تا ۳۱ هزار و ۱۰۰ تومان نوسان داشته است. کف و سقفی که می‌توانیم آن را به مذاکرات وین ارتباط بدهیم؛ مثلا رقم ۲۱ هزار و ۹۰۰ تومان در نیمه اردیبهشت امسال زمانی در تابلو صرافی‌ها دیده شد که حرف از پیش‌نویس مذاکرات احیای برجام به‌میان آمده بود و دلار ۳۱ هزار و ۱۰۰ تومانی وقتی رد و بدل می‌شد که هفتمین دور مذاکرات وین بدون هیچ نتیجه‌ای به بن‌بست رسیده بود. حالا نرخ دلار طی سه هفته گذشته حوالی مرز ۲۸ هزار تومان نوسان داشته و طی این این روز‌ها عمده خبر‌ها از محل مذاکرات وین سروشکل غیبر رسمی داشتند. پس نباید از نوسان محدود اسکناس آمریکایی در این مدت تعجب کنیم.
بیشتر بخوانید: پیش‌بینی نایب رییس اتحادیه طلا از وضعیت قیمت‌ها

پیش‌بینی قیمت دلار امروز شنبه نهم بهمن

قیمت دلار در معاملات پشت خطی روز جمعه هشتم بهمن پا به محدوده جدیدی گذاشت و می‌شود انتظار رشد نرخ این اسکناس در معاملات بازار آزاد امروز را داشته باشیم. نرخ دلار فردایی در ابتدای معاملات روز گذشته حوالی مرز ۲۸ هزار تومان بود و این رقم ساعت ۱۰ شب به ۲۸ هزار و ۳۵۰ تومان رسید. ارزش دلار آزاد طی سه هفته گذشته هرگز از محدوده ۲۸ هزار و ۳۵۰ تومان فراتر نرفته بود، اما در معاملات فردایی این اسکناس را با رقم ۲۸ هزار و ۳۵۰ تومان خرید و فروش کردند. به‌این ترتیب به‌نظر می‌رسد امروز شنبه نهم بهمن نرخ دلار بعد سه هفته از پله‌های ابتدایی کانال ۲۸ هزار تومان فاصله می‌گیرد و معاملات اولین روز هفته را با پیشروی در کانال ۲۸ هزار تومان آغاز می‌کند.

تغییر قیمت دلار در معاملات پشت‌خطی

شروع معاملات

کف قیمت

سقف قیمت

نوسان

۲۸ هزار و ۲۰ تومان

۲۸ هزار تومان

۲۸ هزار و ۳۵۰ تومان

۳۵۰ تومان

 
 
منبع: فرارو
خبر های مرتبط
برچسب ها: قیمت دلار
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر: