تاریخ انتشار: ۱۰:۱۸ - ۱۱ بهمن ۱۴۰۰

آخرین وضعیت ویروس کرونا در جهان

مجموع مبتلایان به بیماری کرونا در جهان تاکنون به ۳۷۵ میلیون و ۲۴۱ هزار و ۶۳۳ نفر رسیده، مرگ پنج میلیون و ۶۸۱ هزار و ۷۴۷ نفر بر اثر این بیماری تأیید شده و ۲۹۶ میلیون و ۵۳۴ هزار و ۳۹۹ نفر از مبتلایان نیز تاکنون بهبود یافته‌اند.

کرونا در جهان

رویداد۲۴ بر اساس آمارهای رسمیِ همه‌گیری کرونا، آمریکا همچنان با بیش از ۷۵.۵ میلیون مبتلا و بیش از ۹۰۷ هزار قربانی در صدر فهرست کشورهای درگیر با این بیماری قرار دارد.

هند نیز هم اکنون با آمار بیش از ۴۱.۳ میلیون مبتلا پس از آمریکا در رتبه دوم جهانی به لحاظ میزان ابتلا قرار گرفته و آمار مبتلایان به کووید-۱۹ در برزیل هم از ۲۵.۳ میلیون نفر فراتر رفته و در حال حاضر سومین کشور جهان به لحاظ بالاترین شمار مبتلایان است.

برزیل با بیش از ۶۲۶ هزار جان باخته پس از ایالات متحده، دومین رکورددار تعداد قربانیان کووید در جهان محسوب می شود و هند با بیش از ۴۹۵ هزار قربانی، سومین کشور به لحاظ ثبت بالاترین آمار مرگ و میر کرونایی در این فهرست جهانی است.

روسیه نیز با گذشتن از آمار ۳۳۰ هزار قربانی تاکنون بالاترین مرگ و میر کرونایی را در بین کشورهای اروپایی داشته و در جهان نیز چهارمین کشور با بالاترین نرخ فوتی‌های این بیماری است.

فرانسه همچنین با ثبت بیش از ۱۹ میلیون و ۵۸ هزار مبتلا هم اکنون رکورددار ابتلا در قاره سبز و نیز چهارمین کشور با بیشترین آمار بیمار کرونایی در جهان است.

بنابر جدول به‌روز شده در پایگاه اطلاع‌رسانی "ورلداُمتر"، شمار مبتلایان و قربانیان این بیماری در ۱۰ کشوری که طبق گزارش‌های رسمی بالاترین آمارها را تاکنون داشته‌اند تا صبح امروز (دوشنبه) به ترتیب به شرح زیر است:

# نام کشور مجموع مبتلایان مجموع قربانیان
۱ ایالات متحده ۷۵,۵۷۸,۰۷۶ ۹۰۷,۱۹۰
۲ هند ۴۱,۳۰۲,۴۴۰ ۴۹۵,۰۵۰
۳ برزیل ۲۵,۳۵۱,۴۸۹ ۶۲۶,۹۲۳
۴ فرانسه ۱۹,۰۵۸,۰۷۳ ۱۳۰,۵۸۳
۵ انگلیس ۱۶,۴۶۸,۵۲۲ ۱۵۵,۶۹۸
۶ روسیه ۱۱,۷۳۷,۰۰۷ ۳۳۰,۷۲۸
۷ ترکیه ۱۱,۵۲۶,۶۲۱ ۸۷,۲۳۴
۸ ایتالیا ۱۰,۹۲۵,۴۸۵ ۱۴۶,۱۴۹
۹ اسپانیا ۹,۷۷۹,۱۳۰ ۹۲,۹۶۶
۱۰ آلمان ۹,۷۷۶,۶۴۸ ۱۱۸,۳۸۰

بر اساس آمار جهانی ورلدامتر، ایران نیز با مجموع شش میلیون و ۳۴۴ هزار و ۱۷۹ ابتلا و ۱۳۲ هزار و ۴۲۴ مورد فوت ناشی از بیماری کووید-۱۹ در حال حاضر در رتبه دوازدهم در بین کشورهای دارای بیشترین آمار مبتلایان کرونا قرار دارد.

بر اساس آمار فوق در حال حاضر در ۲۳ کشور، شمار مبتلایان از رقم سه میلیون نفر عبور کرده‌ است و پس از ایالات متحده، هند و برزیل - که همچنان سه کشور رکورددار شمار مبتلایان در دنیا هستند - کشورهای فرانسه، انگلیس، روسیه، ترکیه، ایتالیا، اسپانیا، آلمان، آرژانتین، ایران، کلمبیا، مکزیک، لهستان، اندونزی، هلند، اوکراین، آفریقای جنوبی، فیلیپین، پرو، بلژیک و کانادا نیز بیش از سه میلیون مبتلا را ثبت کرده‌اند.

روند افزایش آمار ابتلا به بیماری کووید-۱۹ که تاکنون در ۲۲۳ کشور و منطقه در جهان شیوع یافته، ادامه دارد و این بیماری همچنان در دنیا قربانی می‌گیرد.

منبع: ایسنا
خبر های مرتبط
برچسب ها: ویروس کرونا
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر: