تاریخ انتشار: ۱۵:۴۵ - ۱۵ بهمن ۱۴۰۰

هشدار جدی در مورد رکود بازار مسکن

درحال‌حاضر، تقاضای خانه اولی‌ها در بازار مسکن به واسطه جهش‌های قیمتی سال‌های اخیر به شکل قابل توجهی کاهش پیدا کرده است.

قیمت مسکن در تهران

رویداد۲۴ توجه به حمل‌ونقل شهر تهران یکی از موضوعاتی بود که شهردار تهران بارها به آن تاکید کرده است اما به گفته صاحبنظران، رشد کم اعتبارات حتی نسبت به ادوار گذشته، ادعای توجه شهردار تهران به وضعیت حمل‌ونقل پایتخت را ثابت نمی‌کند.

با این حال در بخش شهری برنامه متراژ این هفته اکوایران، وضعیت بودجه و اعتبارات حوزه حمل‌ونقل شهر تهران مورد بررسی قرار گرفته شده است.

  همچنین در بخش مسکن برنامه متراژ، وضعیت سرمایه‌گذاری در ساخت‌وساز، وضعیت خانه اولی‌ها در بازار خرید و فروش مسکن و پیش‌بینی وضعیت ساخت‌وساز در سال ۱۴۰۱ بررسی شده است.

  حس سازندگان از مذاکرات

  سرمایه‌گذاری در بازار مسکن متاثر از نتیجه مذاکرات است؛ روزبه ظهیری فعال حوزه سرمایه‌گذاری در بخش مسکن، معتقد است، این بخش، باید در بستر اقتصاد کلان و توجه به اثرات برون بخشی تحلیل شود.

  کوچ خانه اولی‌ها از بازار مسکن

  وی در بخشی از این گفت‌وگو، در خصوص وضعیت تقاضای مصرفی در بازار مسکن توضیح می‌دهد. به گفته ظهیری، درحال‌حاضر، تقاضای خانه اولی‌ها در بازار مسکن به واسطه جهش‌های قیمتی سال‌های اخیر به شکل قابل توجهی کاهش پیدا کرده است.

  افت سرمایه‌گذاری بخش خصوصی در بخش ساختمان

  این فعال حوزه سرمایه‌گذاری در بخش مسکن، همچنین معتقد است که سرمایه‌گذاران تخصصی، از این بازار خارج شدند.

  او با اشاره به کاهش سرمایه‌گذاری از جنس عرضه در بخش ساختمان، از افت شدید سرمایه‌گذاری بخش خصوصی در ۶ ماهه ۱۴۰۰ نسبت به مدت مشابه سال گذشته خبر می‌دهد.

  او نسبت به احتمال تحقق یک رکورد بد در این حوزه هم هشدار داده است.

  منبع: اقتصاد نیوز
  خبر های مرتبط
  برچسب ها: قیمت مسکن
  نظرات شما
  نام:
  ایمیل:
  * نظر: