تاریخ انتشار: ۰۹:۱۷ - ۱۹ بهمن ۱۴۰۰

بورس امروز به کدام سمت می رود؟

​در صورت تداوم روند کاهشی پلکانی شاخص کل بورس، فشار فروش در معاملات امروز سه شنبه تخلیه می شود.

بورس امروز به کدام سمت می رود؟

رویداد۲۴ معاملات بازار سهام دیروز در شرایطی با شدت بسیار کمتری نسبت به روز قبل با افت زیر یک درصدی شاخص‌ها مواجه شد که به نظر می‌رسد معاملات امروز در موقعیت محدود، تغییرات کمتری را در این روز تجربه کند.

بدین ترتیب شاخص کل بورس در کانال ۱.۲ میلیون واحد در همان نیمه دوم به سر می‌برد. البته پیگیری بورس بازان نسبت به مذاکرات برجامی وین خود اهرمی بوده که بازار را در شرایط انتظار نگه داشته و توافق احتمالی بدست آمده از این مذاکره می‌تواند بازار را با سیگنال‌های مثبت مواجه کند.

شاخص‌های عملکردی بازار سهام در روز دوشنبه نشان می‌دهد که فاصله میان خریداران و فروشندگان کم شده و چه بسا این روند در روز سه شنبه هم تداوم یابد. با این وصف تداوم توان گرفتن خریداران، می‌تواند در شرایط خوش بینانه شاخص را دوباره به کانال ۱.۳ میلیون واحد برگرداند.

چالش اصلی بازار که همان استمرار خروج پول حقیقی هاست همچنان بازار را متاثر کرده و سمت تقاضا را هم محتاط کرده است. قیمت دلار هم فعلاً در محدوده کانالی ۲۶ هزار تومان دنبال می‌شود و بازار سهام با توجه به خوش بینی‌ها در خصوص توافق احتمالی در وین، فعلا موتور سیگنال‌های دریافتی از بازار ارز را خاموش کرده است.


بیشتر بخوانید: زورآزمایی بورس در برابر کاهش قیمت دلار


فشار فروش در بورس تخلیه می‌شود

خریداران در ساعات آتی می‌توانند دوباره فعال ظاهر شوند و با تخلیه فشار فروش، شاخص بتواند تغییر جهت دهد. البته فعالان و تحلیلگران نسبت به تغییر جهت خوش بین‌اند، اما پیش بینی می‌کنند شاخص کل بورس در روز سه شنبه در دامنه محدود و با تغییرات اندک قرمز رنگ بماند.

محدوده شاخص کل بورس را هم در نیمه دوم کانال ۱.۲ میلیون واحد برآورده کرده‌اند. فعلا بازار سهام در انتظار و تعیین تکلیف مذاکرات برجامی وین و چگونگی تصویب لایحه بودجه سال ۱۴۰۱ است.

منبع: اقتصاد نیوز

خبر های مرتبط
برچسب ها: بورس ، بازار سرمایه
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر: