تاریخ انتشار: ۱۳:۳۱ - ۲۳ بهمن ۱۴۰۰

بسته حمایت از بورس تصویب می‌شود؟

بورس امروز روند صعودی به خود گرفت. به گفته عضو کمیسیون تلفیق مجلس بسته حمایت از بورس توسط دولت به مجلس اجاع داده است.

دلیل ریزش بورس
رویداد۲۴ بورس امروز شنبه روند صعودی به خود گرفت. کارشناسان می‌گویند بورس تا پایان هفته به تعادل می‌رسد.

همچنین امروز جعفر قادری عضو کمیسیون تلفیق مجلس شورای اسلامی با اشاره به بسته موسوم به ۱۰ بندی حمایت از بورس گفت: بسته حمایت از بورس توسط دولت به مجلس ارجاع داده شد و به طور کلی مورد تایید اعضای کمیسیون تلفیق قرار گرفته است.

نماینده مردم شیراز در مجلس، عنوان کرد: مهمترین موضوعی که در این زمینه به مجلس ارجاع داده شد می‌توان به بحث نرخ خوراک اشاره کرد که به طور کلی توسط نمایندگان نیز مورد تایید قرار گرفت‌.

بورس به تعادل می‌رسد
فردین آقابزرگی، کارشناس بازارهای مالی درباره بسته حمایتی دولت از بورس می‌گوید: این بسته شامل خواسته‌های قدیمی فعالان بازارسرمایه می‌شود.

آقابزرگی تاکید می‌کند: بسته حمایتی از بازار سرمایه تا پایان سال ۱۴۰۰ تصویب می‌شود.
وی توضیح می‌دهد: با این بسته سرمایه‌گذاران تشویق به سرمایه‌گذاری در بورس می‌شوند و سایر بازارهای مالی نیز تا حدودی کنترل می‌شود.


بیشتر بخوانید: ۲ سناریوی مهم برای بورس بازان


این کارشناس بازارهای مالی ادامه می‌دهد: افزایش بی حد و اندازه نرخ بهره، قیمت مسکن و خودرو موجب سفته‌بازی نمی‌شود و سرمایه‌گذاری در مسیر منطقی پیش می‌رود.

آقابزرگی درخصوص بسته حمایتی دولت از بازار سرمایه می‌گوید: در این بسته حمایت‌هایی شامل تاثیر نرخ ارز، مالیات بر سود سپرده اشخاص حقوقی، تعیین نرخ خوراک گاز صنایع و منابع مالی ناشی از انتشار اوراق و یا محدود کردن انتشار اوراق یا بازارگردانی و صرف منابع ودولت به بورس تعیین و بررسی می‌شود.
وی تاکید می‌کند: در صورت تصویب بسته حمایتی، سهامداران نباید انتظار سودهای شارپی را از بورس داشته باشند.

این کارشناس بازارهای مالی در نهایت می‌گوید: بورس به تعادل نسبی رسیده و با تصویب این بسته حمایتی می‌توان انتظار رشد شارپی از بازار سرمایه را داشت.

خبر های مرتبط
نظرات شما