تاریخ انتشار: ۱۰:۰۳ - ۰۵ ارديبهشت ۱۴۰۱

سیگنال مهم بازار سکه به تازه واردان

در صورت افت دلاردر روز دوشنبه می‌توان انتظار افت سنگین تری را در بازار سکه داشت، چرا که سکه از لحاظ ارزش ذاتی نیز در وضعیت مناسبی قرار ندارد. در صورت افزایش دلار بازار بی توجه به روند اونس طلا ممکن است بار دیگر در مسیر صعودی قرار بگیرد.

سیگنال مهم بازار سکه به تازه واردان

رویداد۲۴ رفتار بازار سکه در روز یک شنبه علامت مهمی برای بازیگران تازه وارد داشت. روز یک شنبه معامله گران سکه امامی علی رغم افت بهای اونس طلا در بازار‌های جهانی و کاهش ارزش ذاتی سکه در موقعیت فروش قرار نگرفتند. سکه بازان در ابتدای این روز خود را با رفتار اسکناس آمریکایی هماهنگ کردند. در واقع از آن جا که در ابتدای روز یک شنبه دلار در مسیر افزایشی قرار داشت، سکه بازان نیز خرید‌های خود را بالا بردند. این اتفاق چنان قابل توجه بود که حتی سکه توانست از محدوده ۱۳ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان عبور کند.

رفتار روز یک شنبه سکه بازان نشان داد که در این بازار، معامله گران بیشتر از رفتار اونس طلا از حرکات دلار تاثیر می‌پذیرند و جا به جایی‌های دلار می‌تواند زمینه ساز رفتار‌های نه چندان منطقی در بازار سکه شود. اثرگذاری دلار حتی در اواخر روز یک شنبه نیز قابل مشاهده بود. زمانی که ارزش دلار در بازار داخلی نزولی شد، سکه بار دیگر به زیر محدوده ۱۳ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان بازگشت.


بیشتر بخوانید: قیمت ارز، دلار، یورو، طلا و سکه ۱۴۰۱/۰۲/۰۵


در چنین شرایطی می‌توان گفت که در صورت افت دلاردر روز دوشنبه می‌توان انتظار افت سنگین تری را در بازار سکه داشت، چرا که سکه از لحاظ ارزش ذاتی نیز در وضعیت مناسبی قرار ندارد. در صورت افزایش دلار بازار بی توجه به روند اونس طلا ممکن است بار دیگر در مسیر صعودی قرار بگیرد.

منبع: اکو ایران

خبر های مرتبط
برچسب ها: قیمت سکه
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر: