تاریخ انتشار: ۰۹:۲۳ - ۱۳ ارديبهشت ۱۴۰۱
تعداد نظرات: ۲ نظر

پاسخ به یک ابهام در مورد حقوق بازنشستگان

سازمان تامین اجتماعی اعلام کرد: سازمان تامین اجتماعی اعلام کرد: مصوبه افزایش ۱۰ درصدی حقوق، ارتباطی به مستمری بازنشستگان تأمین‌اجتماعی ندارد.

افزایش حقوق بازنشستگان

رویداد۲۴ پیشنهاد مصوب سازمان تأمین‌اجتماعی در مورد میزان و چگونگی افزایش سالانه مستمری بازنشستگان و مستمری‌بگیران این سازمان، هنوز در هیأت دولت، بررسی و تصویب نشده و اخبار اعلام‌شده در مورد افزایش ۱۰ درصدی مستمری‌ها، ارتباطی به بازنشستگان سازمان تأمین‌اجتماعی ندارد.

طبق اعلام روابط‌عمومی سازمان تأمین‌اجتماعی، از شب گذشته با انتشار خبری از مصوبه اخیر هیأت‌دولت درخصوص میزان افزایش  ضریب حقوق کارمندان و بازنشستگان در سال ۱۴۰۱، ابهاماتی در خصوص میزان افزایش مستمری‌ها برای بازنشستگان و مستمری‌بگیران مشمول سازمان تأمین‌اجتماعی ایجاد شده است که به این وسیله اعلام می‌شود مصوبه مذکور، ارتباطی به افزایش مستمری بازنشستگان تحت‌پوشش تأمین‌اجتماعی ندارد.

براساس اطلاعیه سازمان تأمین‌اجتماعی، حسب قوانین و مقررات جاری، پیشنهاد مصوب این سازمان در مورد میزان و چگونگی افزایش مستمری‌ها در سال جاری، با رعایت مفاد مواد ۱۱۱ و ۹۶ قانون تأمین‌اجتماعی، هفتم اردیبهشت ماه برای بررسی و تصویب به هیأت‌وزیران ارسال شده که هنوز در هیأت‌دولت بررسی نشده است.

لازم به توضیح است پیشنهاد افزایش مستمری بازنشستگان این سازمان؛ برای اجرا نیازمند مصوبه هیئت وزیران است که به محض تصویب آن، اطلاع‌رسانی درباره جزئیات و فرایند اجرای آن انجام خواهد شد.

منبع: جماران
خبر های مرتبط
نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۲
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۱:۱۹ - ۱۴۰۱/۰۲/۱۳
0
0
بخاطرخدا همین امروز فیش حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی با افزایش ها را درسامانه بگذارید
ناشناس
|
Bulgaria
|
۱۵:۴۰ - ۱۴۰۱/۰۲/۱۳
0
0
خوب برای پایان اردیبهشت که تامین اجتماعی از۲۰هرماه شروع بپرداخت حقوق هابصورت حرف الفبا می کند وقتی نمانده وچراهیت دولت مصوبه راتایید نمی کنند تابا زم نرودبه ماه خرداد رویدادطاهرادردولت این روزها بلبشواست لطف کنید یاداوری کنید برای ۴ملیون بازنشسته تامین باخانواده هایشان ۲۰ملیون نفرچشم انتطارتصویب افزایش حقوق هاهستند ازاسفندماه تاالان مثلا دارند تصویب می کنند وملیونهانفربهزنشستگان تامین اجتماعی راجان به لب کردن بنابرین لازم است ماپیگیرباشید
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر: