تاریخ انتشار: ۱۸:۲۸ - ۰۹ آبان ۱۴۰۱
تعداد نظرات: ۳ نظر

هشدار جدی نسبت به خشم پنهانی در جامعه

رئیس انجمن مددکاران اجتماعی درباره خشم پنهانی در جامعه هشدار داد.

نارضایتی مردم

رویداد۲۴ جماران نوشت:  رئیس انجمن مددکاران اجتماعی درباره خشم پنهانی در جامعه هشدار داد.

سید حسن موسوی گفت:دولت باید فضای مطالبه‌گری را به رسمیت بشناسد و اگر نخبگان پرسشگری کنند نباید حذفشان کرد. دولت‌ها باید رسانه و نخبگان را به رسمیت بشناسند؛ چراکه مردمی داریم که پرسشگر و آگاه‌تر شدند.

نسل امروز نسل آگاه تری است و این نسل به راحتی همه چیز را قبول نمی‌کند. مردم مدنی‌ترین شکل اعتراض را با شعار «زن، زندگی، آزادی؛ مرد، میهن، آبادی» دارند.

آن‌چه که امروز می‌بینیم خشم پنهانی است که از گذشته باقی مانده است. دولت‌ها باید شنوایی داشته باشند و به رسانه‌های آزاد و منتقد امکان فعالیت دهند و حقوق شهروندی را به رسمیت شناسند.

ما هنوز نمی‌دانیم پلاسکو، کشتی سانچی، کوی دانشگاه و... چه شد؟ عرصه فضای مجازی هم بسته شد؟ خشم را چگونه نشان دهند که صدای شهروندان را بشنوند؟

دانش‌آموز تخریب گر نیست. این نسل، مطالبه‌گر حقوق واقعی خود است؛ دانش‌آموز امروز می‌گوید احترام جای خود و حق من هم جای خود محفوظ و محترم باشد.

وقتی درک متقابل نباشد اتفاقاتی می‌افتد. مراجع ما موضع‌گری شفاف نکردند و به جای آن آقایان علی کریمی و علی دایی و همایون شجریان به میدان آمدند.

به چه استنادی پاسپورت همایون شجریان و علی دایی را گرفتید؟! وقتی این فضا را ایجاد می‌کنیم باید بپذیریم آستانه تحمل مردم یک حدی دارد و مردم دیگر سکوت نمی‌کنند.

روش‌های رسمی مطالبه گری را باید بپذیریم. فاصله بین ملت‌ها و دولت‌ها به راحتی کم نمی‌شود و تا زمانی که در یک سطح برابر ننشینیم نتیجه نمی‌گیریم.

خبر های مرتبط
برچسب ها: اعتراضات مردمی
نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۳
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۹:۰۱ - ۱۴۰۱/۰۸/۰۹
1
10
کوران و کرانند، خودشان را به خواب زده اند اما عاقبت جدی نگرفتن خشم مردم برایشان بشدت گران تمام خواهد شد.
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۱:۵۰ - ۱۴۰۱/۰۸/۰۹
2
6
مولا علی چرا به مالک اشتر فرمود ای مالک از خشم ملت بترس که نمونه ای از خشم خداوند است !این یک نگرش کاملا علمی در جامعه شناسی وروانشناسی امروز نیز هست ! اما مستان قدرت نمی فهمند ، چون گمراهند خدا برقلبها گوشها وچشمانشان مهر زده است !
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۹:۱۶ - ۱۴۰۱/۰۸/۱۰
0
0
این خشم پنهان بود اما بالاخره علنی شد و هرگز فروکش نخواهد شد مگر با تغییر.
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر: