تاریخ انتشار: ۱۰:۲۷ - ۱۰ آبان ۱۴۰۱
تعداد نظرات: ۱ نظر
صدیف بدری متقاضی استیضاح وزیر صمت:

وزیر صمت ۷۰ نفر را بدون کار اجرایی و به صورت فامیلی به وزارتخانه آورده

نایب رئیس کمیسیون عمران مجلس با بیان اینکه وزیر صمت در تحقق وعده‌های روز رأی اعتماد خود عاجز است، گفت: نگهداری ۲۰۰ هزار خودرو در پارکینگ به بهانه افزایش قیمت را نمی‌توان افرایش تولید تلقی کرد.

وزیر صمت ۷۰ نفر را بدون کار اجرایی و به صورت فامیلی به وزارتخانه آورده

رویداد۲۴ به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، صدیف بدری در نشست علنی امروز مجلس اظهار داشت: استیضاح یکی از اهرم‌های نظارتی مجلس است تا وزیر در عمل به برنامه‌هایی که از پشت تریبون در هنگام رأی اعتماد اعلام کرد، جدی باشد و نباید اینگونه باشد که برنامه‌ها تنها برای روز رأی اعتماد و جلب نظر نماینده تبیین شود.

وی در ادامه تصریح کرد: استیضاح تهدیدی برای دولت نیست، بلکه زمینه تقویت کابینه را در راستای جامه عمل پوشاندن به برنامه‌ها و وعده‌ها ایجاد می‌کند. در ارتباط با انفعالاتی که در بازار خودرو در مدت وزارت آقای فاطمی امین صورت گرفته، باید به اظهارات وی در مجلس اشاره کنم که برای اصلاح رویه‌های نادرست صنعت خودرو، برنامه‌هایی را اعلام کرد. وی همسو با نمایندگان و صاحب نظران این حوزه گفت تا وقتی تولید افزایش نیابد، نمی‌توان انتظار ساماندهی بازار خودرو را داشت، اما متاسفانه همچنان بین تولید و تقاضا شکاف جدی وجود دارد.


بیشتر بخوانید: انتقاد تند نماینده نیشابور از وزیر صمت: خودروهای شما ارابه مرگند!+فیلم


بدری یادآور شد: نگهداری ۲۰۰ هزار خودرو در پارکینگ به بهانه افزایش قیمت را نمی‌توان افزایش تولید تلقی کرد. متاسفانه درب همچنان بر روی همان پاشنه می‌چرخد! ارتقای کیفیت خودرو از دیگر وعده‌های وزیر صمت بود که دغدغه نمایندگان و رهبر معظم انقلاب نیز بود، اما مردم همچنان ناراضی هستند و حق با مردم است، سالانه ۱۷ هزار نفر از هموطنان جان خود را در جاده‌ها از دست می‌دهند و ۳۶۰ هزار نفر با جراحت‌های مختلف، از قطع عضو تا قطع نخاع مواجه می‌شوند. در این شرایط چگونه کیفیت خودرو‌های داخلی ایران را می‌توان ارزیابی کرد؟

این نماینده مردم در مجلس یازدهم تصریح کرد: حذف قرعه کشی از دیگر وعده‌های آقای فاطمی امین بود، اما با ورود به سال جدید این وزارتخانه اعلام کرد که نمی‌توان قرعه کشی را حذف کرد، کاهش قیمت تمام شده خودرو نیز از دیگر وعده‌های وزیر بود که هرگز محقق نشد. متاسفانه آنچه در بازار می‌بینیم کمترین تشابه را با اظهارات وزیر صمت دارد و به هیچ عنوان شاهد کنترل بازار یا خروج دلالان از بازار نیستیم.

وی افزود: یکی از اصلی‌ترین وعده‌های آقای فاطمی امین برای پر کردن شکاف بین عرضه و تقاضا و ایجاد بازار رقابتی و ساماندهی بازار، افزایش کیفیت و امنیت، موضوع واردات خودرو بود که محقق نشد. در موضوع شرکت‌ها و افراد واردکننده بحث بسیار وجود دارد. متاسفانه مونتاژکاران مجوز واردات پیدا کرده اند.

بدری با انتقاد از عدم درک وزیر صمت از واقعیت‌های بازار خودرو اظهار کرد: افزایش تیراژ و تولید، عدم کاهش قیمت خودرو و عدم ارتقای کیفیت خودرو بازار را بلاتکلیف نگاه داشته، از سوی دیگر عدم رعایت اصل شایسته سالاری در انتصابات سبب شده تا بیش از ۷۰ نفر بدون سابقه یک ساعت کار اجرایی و به صورت سفارشی یا فامیلی وارد این وزارتخانه شوند.

نایب رئیس کمیسیون عمران مجلس در ادامه به وضعیت افزایش قیمت کالا‌ها و گرانی مستمر برخی از اقلام مورد نیاز روزانه مردم اشاره کرد و گفت: گزارش نظارتی وزیر از بازار با آنچه در کف خیابان و شهر وجود دارد، کاملا متفاوت است، ما و مردم، افزایش چند صد درصدی قیمت اقلام به صورت روزانه را نمی‌پذیریم.

خبر های مرتبط
برچسب ها: وزیر صمت
نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۱
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۱:۴۷ - ۱۴۰۱/۰۸/۱۰
0
0
دروغ گفتن که شاخ و دو نداره
کنتور هم نمی اندازد
نظرات شما