تاریخ انتشار: ۱۲:۰۵ - ۱۰ آبان ۱۴۰۱
تعداد نظرات: ۱ نظر

قیمت آیفون ۱۴ در بازار ایران از آیفون ۱۳ کمتر شد!

قیمت آیفون ۱۴ به دلیل ورود غیر رسمی و عدم رجیستری به میزان چشمگیری کاهش پیدا کرد. در ادامه جزئیات کاهش قیمت گوشی‌های iPhone ۱۴ در ایران را بررسی خواهیم کرد.

قیمت آیفون ۱۴
رویداد۲۴ سری جدید گوشی های آیفون مدت کوتاهی پس از معرفی به بازار ایران راه پیدا کردند، اما پس از گذشت یک ماه هنوز رجیستری نشدند و برخی از مالکان آنها نیز از قطعی آنتن خبر دادند. در همین راستا به تازگی سامانه همتا با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد گوشی آیفون ۱۴ به شکل غیرقانونی وارد ایران شده و به همین دلیل امکان رجیستری آنها وجود ندارد. با توجه به این موضوع، اکنون قیمت آیفون ۱۴ به دلیل ورود غیر رسمی و عدم رجیستری به میزان چشمگیری کاهش پیدا کرده است.

عدم رجیستری گوشی آیفون پس از گذشت یک ماه بعد از ورود به ایران باعث شد تا قیمت گوشی های جدید آیفون به میزان چشمگیری کاهش پیدا کند؛ به گونه‌ای که حدود یک ماه قبل آیفون ۱۴ پرو مکس نسخه ۲۶۵ گیگابایت با قیمت بیشتر از ۶۰ میلیون تومان در بازار ایران عرضه شد، اما در حال حاضر برخی از فروشنده‌ها آن را با قیمت کمتر از ۴۵ میلیون تومان به فروش می‌رسانند.

تمام گوشی های آیفون ۱۴ قاچاق هستند

طبق بیانیه سامانه همتا، تمام گوشی های جدید آیفون شامل آیفون ۱۴، آیفون ۱۴ پرو، آیفون ۱۴ پرو مکس و آیفون ۱۴ پلاس به عنوان کالاهای قاچاق به شمار می‌روند. از این رو سامانه همتا به تمام واحدهای صنفی توصیه کرده تا زمانی که وضعیت واردات قانونی این گوشی ها مشخص نشده، آنها را به بازار عرضه نکنند.

گفتنی است سامانه همتا هشدار داد در حال حاضر برخی از فروشندگان با ادعای رجیستری گوشی های آیفون ۱۴ را به فروش می‌رسانند، این در حالی است که عدم ورودی قانونی این گوشی ها باعث شده تا آنها بدون شناسه گمرکی باشند و به همین دلیل امکان رجیستری آنها حتی از طریق مسافری برای نیاز شخصی نیز وجود نخواهد داشت.


بیشتربخوانید: ریجستری گوشی مسافری منتفی شد؟


فریب فروشندگان را نخورید

بررسی پلتفرم‌های معروف درج آگهی نشان می‌دهد فروشنده‌ها در خصوص رجیستری آیفون ۱۴ به خریدار ضمانت می‌دهند؛ برای مثال یک فروشنده آیفون ۱۴ پرو مکس نسخه ۲۵۶ گیگابایت را با قیمت ۴۸ میلیون تومان عرضه کرده و به ازای ۶ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان رجیستری آن را نیز ضمانت می‌کند.

یک فروشنده دیگر نیز iPhone 14 را با تضمین رجیستری با قیمت حدود 56 میلیون تومان به فروش می‌رساند. همچنین در بین آگهی‌های درج شده یک فروشنده بدون این که به وضعیت رجیستری گوشی آیفون 14 پرو مکس اشاره کند آن را با قیمت 58 میلیون تومان عرضه کرده است.

کاهش قیمت آیفون ۱۴

قیمت آیفون طی یک ماه اخیر به میزان چشمگیری کاهش پیدا کرده است. در ابتدا آیفون ۱۴ پرو مکس نسخه ۲۵۶ گیگابایت با قیمت حدود ۶۳ میلیون تومان به بازار عرضه شد، اما مشکل رجیستری این گوشی ها باعث شده قیمت آنها در برخی از آگهی‌ها به ۴۵ میلیون تومان کاهش پیدا کند.

آیفون ۱۴ پرو مکس نسخه ۲۵۶ گیگابایت نیز با ادعای تضمین رجیستری اخیرا با قیمت ۴۶ میلیون تومان به بازار عرضه شده است. یک فروشنده نیز آیفون ۱۴ پرو نسخه ۲۵۶ گیگابایتی که حدود یک ماه قبل بیش از ۶۰ میلیون تومان قیمت داشت را اکنون با قیمت ۴۰ میلیون تومان به فروش می‌رساند.

قیمت آیفون 14 پلاس نسخه 128 گیگابایت نیز از 47 میلیون تومان به 34 میلیون تومان کاهش پیدا کرده است. فروشنده دیگری هم iPhone 14 نسخه 128 گیگابایت را که در ابتدا با قیمت بیش از 43 میلیون تومان می‌فروخت، اکنون با قیمت 29 تا 38 میلیون تومان به بازار عرضه کرده است.

خبر های مرتبط
برچسب ها: قیمت گوشی
نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۱
محمد
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۱:۲۳ - ۱۴۰۱/۰۸/۱۱
0
2
یه تدبیری هم باید برای ما که یدونه برای استفاده شخصی (نه تجاری) از راه مسافری (که قانونی است هر مسافر با پاسپورت در سال یک عدد گوشی وارد و رجیستر کند) وارد کردم و در فرودگاه امام خیمنی بابت ثبت اولیه گمرک سیم کارت داخل گوشی گذاشتم (سیم کارت به نام خودم) و گمرک ارزش گذاری گوشی بنده رو انجام داده و آنتن گوشی امروز قطع میشه بیاندیشند.
نمیدونم مثلا بگن همون شخصی که با پارسپورتش وارد کرده باید با شماره کارت همون هم هزینه رجیستری در سامانه گمرک واریز بشه تا اونایی که شخصی وارد نکردند مشخص بشن.
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر: