تاریخ انتشار: ۱۰:۳۸ - ۰۲ آذر ۱۴۰۱

پیش‌بینی هواشناسی؛ ۲ آذر ۱۴۰۰/ تداوم آلودگی در ۷ شهر تا جمعه

سازمان هواشناسی با اشاره به تداوم آلودگی هوا در ۷ شهر صنعتی و پُرجمعیت کشور از ورود سامانه بارشی به کشور طی روز جمعه و آغاز بارش باران و برف خبر داد.

اخبار هواشناسی

رویداد۲۴ مطابق پیش‌بینی کلی نقشه‌های همدیدی و‌ آینده‌نگری سازمان هواشناسی طی 2 روز آینده در شهرهای صنعتی و پُرجمعیت تهران،‌ کرج، مشهد، تبریز،‌ ارومیه، اراک و اصفهان انباشت آلاینده‌های جوی و کاهش کیفیت هوا ادامه دارد.

روز جمعه با ورود سامانه بارشی از شمال غرب، غرب و به‌تدریج دامنه و ارتفاعات البرز غربی بارش باران، گاهی رعدوبرق، وزش باد شدید موقتی و در مناطق مرتفع و سردسیر بارش برف پیش‌بینی شده است.

روز شنبه با تقویت سامانه بارشی علاوه بر مناطق ذکرشده، در بخش‌هایی از جنوب غرب، ارتفاعات و دامنه‌های البرز غربی و مرکزی، ارتفاعات و دامنه‌های زاگرس مرکزی و سواحل غربی دریای خزر بارش باران و برف روی می‌دهد.

یکشنبه هفته آینده بارش‌ها در سواحل دریای خزر و بخش‌هایی از شمال شرق ادامه خواهد داشت.


بیشتربخوانید: افزایش ۸۷ درصدی مرگ‌های منتسب به آلودگی هوا/ زابل آلوده‌ترین شهر ایران


توصیف سامانه: وزش باد همراه با افزایش ارتفاع موج

زمان شروع: چهارشنبه 1401/09/02

زمان پایان: پنجشنبه 1401/09/03

نوع مخاطره: افزایش ارتفاع موج در نواحی ساحلی 1 تا 1.5 متر و در فراساحل تا 2 متر

منطقه اثر:

چهارشنبه 1401/09/02: دریای خزر، نیمه نواحی ساحلی و دور از ساحل گیلان.

پنج‌شنبه 1401/09/03: دریای خزر، در نواحی ساحلی و دور از ساحل گیلان و مازندران.

اثر مخاطره: احتمال غرق شدن شناورهای سبک، تفریحی و نیمه‌سنگین، احتمال اختلال در ورود و خروج شناورها به بندرگاه‌ها، احتمال پاره شدن تورهای صیادی و آسیب به قفس‌ها.

توصیه: محدودیت در سفرهای دریایی با شناورهای سبک و نیمه‌سنگین، محدودیت در ورود و خروج کشتی به بنادر و پرهیز از صیادی به‌ویژه در فراساحل.

منبع: تسنیم
خبر های مرتبط
نظرات شما