تاریخ انتشار: ۱۴:۰۳ - ۰۷ آذر ۱۴۰۱

شاخص کل بر مدار صعود

بورس در معاملات ۷ آذر ماه ۱۴۰۱ با رشد ۲۰۴۰ واحدی به کار خود خاتمه داد. شاخص کل در پایان معاملات امروز روی کانال ۱ میلیون و ۴۰۸ هزار و ۳۴۸ واحدی قرار گرفت.

پیش بینی بورس

رویداد۲۴ براساس گمانه زنی‌ها حدود ۷۰ درصد بی‌اعتمادی سهامداران به بورس حاصل بلاتکلیفی موضوعات سیاسی کشور در مورد نتیجه مذاکرات و بلاتکلیفی برجام است و شاید بتوان گفت ۳۰ درصد آن حاصل مدیریت اشتباه مسئولان در این بازار است.

بورس معاملات سومین روز هفته را با ریزش نسبی آغاز کرد و در ادامه این حجم از رشد افزایش یافت، طوریکه در میانه بازار به سقوط ۱ هزار واحدی رسید. نمادهای بورسی بوعلی، شپنا، شستا، شبندر، کگل، اخابر و شتران با تاثیرات مثبت و منفی موجب ریزش نسبی شاخص کل شدند. براساس نظر کارشناسان روند بازار خنثی و متعادل است و تک سهم‌هایی از هر گروه امکان رشد را دارند.

شاخص هم وزن بورس امروز در نخستین ساعت معاملات با صعود نسبی روبه‌رو شد در ادامه نیز  روند رشد بیشتر شد تا با رشد ۱۰۴۰ واحدی به ۴۰۹ هزار و ۶۸۴ واحد رضایت دهد.

شاخص-کل

در پایان معاملات بازار امروز شاخص کل در نهایت با صعود بیش از ۲ هزار واحدی به کار خود پایان داد. ارزش بازار در پایان معاملات امروز ۵۲,۱۱۷,۱۷۳.۸۱۶ میلیارد ریال، ارزش معاملات  ۳۲,۴۲۱.۶۴۲ میلیارد ریال و حجم معاملات ۶.۱۰۱ میلیارد سهم است.

نمادهای تاثیرگذار بر شاخص کل بورس در معاملات امروز آریا، زاگرس، فرز، شراز، صبا، بگیلان و ارفع هستند.

نمادهای-بورسی

خبر های مرتبط
نظرات شما