تاریخ انتشار: ۲۰:۰۲ - ۰۷ آذر ۱۴۰۱
تعداد نظرات: ۴ نظر

هر شانه تخم‌مرغ به بالاتر از ۱۰۰ هزار تومان رسید!

براساس مشاهدات میدانی از مغازه‌های سطح شهر تهران، قیمت هر شانه ۳۰ عددی تخم مرغ به وزن حدود دو کیلوگرم، ۱۰۵ هزار تومان است و هر عدد تخم‌مرغ برای مصرف‌کننده حدود ۳۵۰۰ تومان هزینه به دنبال دارد.

قیمت تخم مرغ

رویداد۲۴ مشاهدات حاکی از آن است که همچنان هر شانه ۳۰ عددی تخم‌مرغ با قیمت بالای ۱۰۰ هزار تومان در مغازه‌ها عرضه می‌شود، در حالی که بنا بر گفته تولیدکنندگان، قیمت تخم‌مرغ در مرغداری‌ها افزایشی نداشته و باید با قیمت ۸۵ تا ۹۰ هزار تومان به دست مصرف‌کنندگان برسد.

به گزارش ایسنا، براساس مشاهدات میدانی از مغازه‌های سطح شهر تهران، قیمت هر شانه ۳۰ عددی تخم مرغ به وزن حدود دو کیلوگرم، ۱۰۵ هزار تومان است و هر عدد تخم‌مرغ برای مصرف‌کننده حدود ۳۵۰۰ تومان هزینه به دنبال دارد.

بیشتر از یک ماه می‌شود که قیمت شانه ۳۰ عددی تخم‌مرغ به بالای ۱۰۰ هزار تومان رسیده است و این در حالیست که قیمت آن از مرداد تا مهرماه حدود ۸۰ تا ۹۰ هزار تومان بود.

این افزایش قیمت‌ها در حالیست که هنوز قیمت تخم‌مرغ به صورت رسمی تغییر نکرده است.

در میادین میوه‌ و تره بار نیز براساس نرخنامه این سازمان قیمت هر کیلو تخم‌مرغ، ۳۹ هزار و۸۰۰ تومان و هر شانه ۳۰ عددی از آن ۸۹ هزار تومان است.


بیشتر بخوانید: قیمت انواع مرغ در بازار +جدول


حمید کاشانی - رئیس هیات مدیره اتحادیه مرغداران در گفت‌وگو با ایسنا، با بیان اینکه قیمت تخم‌مرغ در مرغداری افزایشی نداشته است، گفت: قیمت هر کیلو تخم‌مرغ در مرغداری‌ها، ۳۶ تا ۳۷ هزار تومان است و هر شانه از آن ۷۰ هزار تومان است. این تخم‌مرغ باید به دست مصرف‌کننده با قیمت ۸۵ تا ۹۰ هزار تومان برسد.

وی افزود: فروش تخم‌مرغ بیش از ۱۰۰ هزار تومان و هر دانه بیش از ۳۰۰۰ تومان گرانفروشی است.

رئیس هیات مدیره اتحادیه مرغداران تصریح کرد: در مراکز توزیع عمده و فروشگاه‌های زنجیره‌ای این قیمت ۸۵ تا ۹۰ هزار تومان رعایت می شود.

خبر های مرتبط
نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۴
عاصی
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۰:۲۲ - ۱۴۰۱/۰۹/۰۷
0
4
آقای رییسی؛ عمامه تان را بگذارید بالاتر.
شما نه تنها به هیچ وعده انتخاباتی خود عمل نکردید بلکه با این دولت عریض و طویل انقلابی و مجلس گوش به فرمان و سپاه و ارتش و بسیج از عهده تنظیم قیمت یک "تخم" مرغ هم برنیامدید. دولت شما قطعا رکورد بی کفایتی را در جهان شکافنده است
همدرد بلوچ مظلوم
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۰:۴۴ - ۱۴۰۱/۰۹/۰۷
0
5
اون منصوب گاز انبری سیسمونی‌نشان گفتش که، بذار اختشارشات رو جم کونیم ، بعدش وض همه چی رو بهتر میکنیم.
یعنی تخم مرغ که هیچ ، بزودی همه چی ریدیف.
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۱:۲۳ - ۱۴۰۱/۰۹/۰۷
0
4
کار دشمنان اسلام ونظامه!
اگه تخم ۱۰ هزار تومنم بشه !
هیچی از ارزشهای نظام وریسی کم نمیشه !
ناشناس
|
Germany
|
۰۹:۰۹ - ۱۴۰۱/۰۹/۰۸
0
1
آقا!مشکل از خروسا هست، وام ازدواج و فرزند آوری شونو نمیدین اونا هم طاقچه بالا میزارن و به عیال مربوطه میگن به شما تخم ندن.! خروسا اخیرا اعلام کردن اگه مسوولین وام لونه سازی و فرزند آوری و اشتعال پایدار و...بهشون ندن، باید خودشون تخم بذارن. البته اگه داشته داشته باشن.!!
نظرات شما