تاریخ انتشار: ۱۸:۰۴ - ۱۶ آذر ۱۴۰۱
تعداد نظرات: ۹ نظر

سیدحسن خمینی: روحانیون راجع به مسائل فرضی صحبت می‌کنند

سید حسن خمینی گفت: انتقادی به روحانیون وارد است و می‌گویند، «مردم هزار مشکل دارند و شما راجع به این صحبت می‌کنید که اگر به کره ماه رفتیم به سمت کدام طرف نماز بخوانیم؟!» این سخن یعنی راجع به مسائل فرضی صحبت می‌کنید.

سیدحسن خمینی

 رویداد۲۴ جماران نوشت: سید حسن خمینی گفت: انتقادی به روحانیون وارد است و می‌گویند، «مردم هزار مشکل دارند و شما راجع به این صحبت می‌کنید که اگر به کره ماه رفتیم به سمت کدام طرف نماز بخوانیم؟!» این سخن یعنی راجع به مسائل فرضی صحبت می‌کنید. البته یک وقت هست که بیان این‌ها برای این است که قدرت علمی خود را به کسی نشان بدهید که در آن صورت عیب ندارد، ولی وقتی کسی می‌خواهد پژوهش کند، پژوهش باید راجع به درد امروز جامعه باشد.

یادگار امام با اشاره به اینکه ۱۶ آذر روز بزرگی در تاریخ ایران است و اتفاق مهمی در آن افتاده است، گفت: در مجموعه مؤسسه و پژوهشکده امام خمینی (س) و انقلاب اسلامی، باید یک مقدار از پرداختن به امور انتزاعی فاصله بگیریم و وار بحث‌های عینی‌تر شویم.

حجت الاسلام والمسلمین سید حسن خمینی ظهر امروز در مراسم تودیع و معارفه رئیس پژوهشکده امام خمینی (س) و انقلاب اسلامی، با تسلیت ایام فاطمیه (س) و گرامیداشت روز ۱۶ آذر، گفت: ۱۶ آذر روز بزرگی در تاریخ ایران است و اتفاق مهمی در آن افتاده و امیدواریم راه مبارزه با استعمار و استبداد در جامعه ما همواره زنده بماند.

سید حسن خمینی با تأکید بر اینکه باید از تمام توان پژوهشکده در راستای بحث‌های روز استفاده کرد، گفت: انتقادی به روحانیون وارد است و می‌گویند، «مردم هزار مشکل دارند و شما راجع به این صحبت می‌کنید که اگر به کره ماه رفتیم به سمت کدام طرف نماز بخوانیم؟!» این سخن یعنی راجع به مسائل فرضی صحبت می‌کنید. البته یک وقت هست که بیان این‌ها برای این است که قدرت علمی خود را به کسی نشان بدهید که در آن صورت عیب ندارد، ولی وقتی کسی می‌خواهد پژوهش کند، پژوهش باید راجع به درد امروز جامعه باشد.

وی ادامه داد: در مجموعه مؤسسه و پژوهشکده امام خمینی (س) و انقلاب اسلامی، باید یک مقدار از پرداختن به امور انتزاعی فاصله بگیریم و وارد بحث‌های عینی‌تر شویم. پژوهشکده باید سنگری برای دفاع در برابر مشکلات، شبهات و هجمه‌ها تبدیل شود؛ کار انتزاعی را دیگران هم می‌توانند انجام بدهند. این مجموعه باید تلاش کند به اینکه پیش برود و از امام دفاع کند؛ اصلا ساختار با این هدف شکل گرفته که از موضوع روز یک مقداری یشتر بگویند. البته تلاش‌هایی در این زمینه شده، ولی باید جدی‌تر باشد. پایان نامه‌ها باید از حالت انتزاعی بیرون بیاید و وارد عرصه‌های عینی شوند. در این زمینه قبلا طرح‌هایی بود که از بیرون مجموعه هم بتوانیم استفاده کنیم.

وی اظهار داشت باید امامِ روزگار خودمان را بیان کنیم. کار‌هایی که شده و اتفاقات بزرگی که افتاده را در نظر بگیریم و ان شاء الله به نقاط خوب هم برسیم. من جا دارد از آقای دکتر قلی زاده تشکر کنم و آرزوی موفقیت برای آقای دکتر مقدم داشته باشم و تشکر کنم از اینکه این مسئولیت را قبول کردند و امیدوارم باشم که بقیه دوستان هم کمک کنند و مسیری که در پژوهشکده هست را با همت بیشتری پیش ببرند.

حجت الاسلام و المسلمین احمد قلی زاده، رئیس سابق پژوهشکده امام خمینی (س) و انقلاب اسلامی، نیز در این مراسم گفت: در کنار فلسفه و روانشناسی، باور‌ها چیز‌هایی هستند که در بنیان انسان‌ها حضور دارند و شاید چیزی در روز جزا بتوانم بیان کنم این باشد در جایی متعلق به حضرت امام حضور داشته ام. کار‌هایی که ما انجام داده ایم هم در معرض همه هست.

وی با تشکر از اعضای هیأت علمی و کارکنان پژوهشکده امام خمینی (س) و انقلاب اسلامی، افزود: از دید من کسانی می‌توانند اینجا کار کنند که به اسلام، انقلاب، امام و رهبری معظم انقلاب باور داشته باشند. این باور هست که می‌تواند اینجا را متحول کند و جلو ببرد. اگر این باور نباشد، تردید ندارم که راه به جایی نخواهیم برد.

خبر های مرتبط
برچسب ها: سید حسن خمینی
نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۹
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۹:۲۳ - ۱۴۰۱/۰۹/۱۶
0
2
کاش روحانیون به همون شغل اصلی خودشون ( بعنوان امام جماعت مسجد محل ،شرکت در مراسم عزا و کفن و دفن و برپائی مجالس روضه و ختم برای اموات در شب های پنجشنبه و جمعه و .... ) می پرداختن و در اموری که سواد و تخصصش رو ندارن دخالت نمی کردن و این همه مشکل ایجاد نمی کردن
فقط خدا.
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۹:۳۶ - ۱۴۰۱/۰۹/۱۶
1
1
روحانیون شیعه که نعوذبالله خدا نیستند که از همه چیز و همه کس اطلاع داشته باشند.انها صرفا افراد معمولی هستند ولی چون در حوزههای علمیه دروس تخصصی خوانده اند و در زمینه علوم دینی پیشرفت کرده اند حالا انتقاداتی به انها هم می شود و انتظاراتی هم هست.هر کسی از هر قشری می تواند با طی کردن دروس حوزه اخذ مدرک لازم روحانی بشود.انها فقط راهنمای دینی مردم هستند و خیلی نباید از انها انتظار داشت.(اول از خودت انتظار داشته باش و بعد از مردم و بعد از معصومین و بعد از خدا).
ناشناس
|
Romania
|
۲۰:۵۹ - ۱۴۰۱/۰۹/۱۶
0
2
تو یکی دیگه - ساکت شو همه بدبختی ایران از شماست
ناشناس
|
Italy
|
۲۱:۰۰ - ۱۴۰۱/۰۹/۱۶
0
2
سالها میلیاردها میلیارد از خزانه بیت المال خرج این پژوهشکده ها و دفتر نشر آثار جمهوری اسلامی خودتان کردید که چی؟ هنوز هم با سفسطه و مغلطه تمایلی به پذیرفتن حقایق ندارید، مملکت ارثیه اجدادی شما نیست و صاحبان اصلی آن یعنی مردم را جان به لب کرده اید. فقر و فساد بوجود آمده نتیجه همین حرفهای بی سر و ته و ندانم کاریهای شماهاست.
رضا
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۱:۳۶ - ۱۴۰۱/۰۹/۱۶
0
2
کلا روحانیون فعلی فرضی هستن نه اصلی !!!
Ali
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۲:۲۶ - ۱۴۰۱/۰۹/۱۶
2
0
این متن را برای طرفداران خاتمی نوشتم ای کاش سید حسن هم می دید
اقای محترم اقای خاتمی را برای سواری گرفتن انتخاب کردن و با چندین رسانه و غول رسانه ای هم خاتمی و هم بعضی جوانان را خام کردن آنهایی که الان رسانه های معاند جمهوری اسلامی ایران را همانهایی که از خاتمی سواری گرفتن به عنوان مجری کارشناس اداره می کنند شما اقای محترم گروه سیاسی از جامعه اسلامی بیایید پایین از کشور هم ووو به خانوده برس از خانوده به اتاق خواب تصور کن حال اگر نسل آینده جنابعالی میکروب ایدز آلوده شود حال برگرد به جامعه با معترض و اغتشاشگر دولت مردان چگونه گفتگو کنند؟؟ بعد مردم شرکت در دفاع دین انقلاب و شرکت در ۱۳ آبان را خود را به نابینایی می زنید و مردمی که تو نام می خواهید ببرید باید در اتاق خواب یاد آنها کنید هزینه امنیت سلامت بالا بردن کاری که هم گروهای تو انجام دادند این هزینه از سفره مردم وطن پرست توسط تو و همگروه های تو دزدیده شده و می شود
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۲:۲۱ - ۱۴۰۱/۰۹/۱۷
0
2
کلی گویی و لا غیر .
کدام علم ، کدام روز ؟
و در نهایت کدام بودجه؟
راستی آقای خمینی، میدانید در این دو سه ماهه ، چند نفر جان عزیزشان را از دست دادند ؟
علم شما که باید به روز باشد ، چرا اینجا تعطیل است ؟
مهدی
|
United States of America
|
۰۴:۲۳ - ۱۴۰۱/۰۹/۱۷
0
2
کسی‌که فرضی صحبت می کند روحانی نیست، دیوانه این کارو می کند
رضا
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۷:۳۹ - ۱۴۰۱/۰۹/۱۷
0
2
اقتصاد كه مال خر است . ديگه چيزي نمي ماند كه دربارش حرف بزنند
نظرات شما