تاریخ انتشار: ۱۰:۵۳ - ۲۵ آذر ۱۴۰۱

سیگنال نرخ تورم و قیمت دلار به بورس

شاخص کل در آخرین روز کاری هفته به رقم یک میلیون و ۴۷۲ هزار واحد رسید و نسبت به آخرین روز معاملاتی هفته قبل ۶۹ هزار و ۹۲۹ واحد بالا‌تر ایستاد تا بازدهی هفته شاخص بورس مثبت ۵ درصد شد.

سیگنال نرخ تورم و قیمت دلار به بورس

رویداد۲۴ به گزارش اقتصادنیوز به نقل از اکوایران، این هفته، شاخص کل بورس تهران در ۴ روز پیاپی رشد قابل توجهی را پشت سر گذاشت. در اولین روز کاری هفته، شاخص ۱۹ هزار واحد افت کرد و به کانال ۱.۳ میلیونی سقوط کرد. اما روز یکشنبه ۵ هزار و ۶۲۳ واحد بالا آمد و روز دوشنبه با صعود ۲۰ هزار واحدی به کانال یک میلیون و ۴۰۰ هزار واحد بازگشت. شاخص روز سه‌شنبه جهش ۴۵ هزار واحدی را پشت سر گذاشت و روز چهارشنبه، در آخرین روز معاملاتی هفته، ۱۸ هزار و ۲۹۱ واحد رشد کرد.  

بازدهی هفته

شاخص کل در آخرین روز کاری هفته به رقم یک میلیون و ۴۷۲ هزار واحد رسید و نسبت به آخرین روز معاملاتی هفته قبل ۶۹ هزار و ۹۲۹ واحد بالا‌تر ایستاد تا بازدهی هفته شاخص بورس مثبت ۵ درصد شد.  

شاخص هم وزن در پایان هفته نسبت به هفته پیشین ۱۶ هزار و ۶۷۸ واحد بالا‌تر ایستاد و بازدهی مثبت ۴ درصدی را ثبت کرد. 

سیگنال نرخ تورم و قیمت دلار به بورس

رشد معاملات خرد سهام

در هفته اخیر میانگین ارزش معاملات کل هفته ۴۵ هزار و ۲۶۰ تومان بود که نسبت به رقم ۳۳ هزار و ۹۳۱ میلیاردی هفته پیشین، رشد ۳۳ درصدی داشته است.  در این هفته، میانگین ارزش معاملات خرد بورس ۴ هزار و ۶۶۴ میلیارد تومان بود که نسبت به رقم ۳ هزار و ۵۱۵ میلیاردی هفته پیشین، افزایش ۳۲ درصدی داشته است. 

کاهش میانگین هفتگی ارزش صف‌های فروش

میانگین ارزش صف‌های فروش در هفته اخیر ۹۰ میلیارد تومان بود که از میانگین هفته پیشین ۷۶ میلیارد تومان کمتر بود و افت ۴۶ درصدی داشته است. بالاترین رقم هفته ۱۲۵ میلیارد تومان بود که در روز سه شنبه ثبت شد و کمترین رقم ۴۷ میلیارد تومان بود که در روز دوشنبه ثبت شد. 

رشد میانگین هفتگی ارزش صف‌های خرید

میانگین ارزش صف‌های خرید در هفته اخیر ۳۱۱ میلیارد تومان بود که از میانگین هفته گذشته ۸۰ میلیارد تومان بیشتر بود. در این هفته، میانگین ارزش صف‌های خرید ۳۵ درصد افزایش یافته است. بالاترین رقم هفته ۵۰۵ میلیارد تومان بود و در روز سه شنبه ثبت شد و پایین‌ترین رقم به روز شنبه برمی‌گردد که ۱۸۴ میلیارد تومان بود.

ورود سرمایه حقیقی

در ابتدای هفته اخیر، روند خروج پول حقیقی ادامه داشت و در دو روز ابتدایی ارزش خالص تغییر مالکیت حقوقی به حقیقی بازار منفی بود. روز شنبه ۳۹۷ میلیارد تومان و روز یکشنبه ۲۹ میلیارد تومان از بازار خارج شد.

روز دوشنبه پول حقیقی وارد شد و ۲۴۳ میلیارد تومان سرمایه حقیقی وارد شد. روز سه‌شنبه نیز شاهد ورود ۳۰۷ میلیارد تومان پول حقیقی بودیم. روز چهار‌شنبه باز هم پول حقیقی خارج شد که ارزش آن ۳۱ میلیارد تومان بود. 

در مجموع کل هفته ۹۳ میلیارد تومان پول حقیقی به بورس وارد شد و میانگین روزانه خروج پول حقیقی ۱۹ میلیارد تومان بود.  

خبر های مرتبط
برچسب ها: بورس ، بازار سرمایه
نظرات شما
پیشخوان